Informace

Země UK
Žánr 2 tone, Ska
Rok vzniku 2004
Stránky kapely http://www.originalrudeboy.co.uk/
Profil kapely
Mighty Sounds 2012

Neville Staple, jeden ze zpěváků kultovní 2tone party The Specials, přijede se svým kombem The Neville Staple Band na letiště do Tábora! První Nevillova pletka s The Specials proběhla ještě v době, kdy se kapela jmenovala The Coventry Automatics a kdy ji managoval Bernard Rhodes, který v té době dělal zároveň manažera The Clash. Neville jel s kapelou jako roadie, připletl se na pódium a už z něj nikdy neslezl. Po rozpadu The Specials vystupoval společně s Terry Hallem a Lynval Goldingem v poměrně úspěšné britské new wave partě Fun Boy Three.

V roce 1990 se dal dohromady s Ranking Rogerem z The Beat a založili Special Beat. Special Beat byla revivalová kapela, která hrála především hity obou zmíněných kapel a byla jen reakcí na ska boom, který v té době nastal v USA. Neville se přestěhoval do Kalifornie a spolupracoval například s No Doubt, Rancid nebo Unwritten Law. Objevil se i ve skladbě kanadských The Planet Smashers.

V roce 2004 se Neville vrátil do Británie a založil kapelu Neville Staple Band, kterou poskládal ze členů bristké ska kapely Bad Manners. Od roku 2004 Neville se svoji partou křížem krážem projel Ostrovy, Evropu, Střední východ, Austrálii a Nový Zéland. V červenci 2012 se na tuto živoucí legendu můžete těšit do Tábora!

Video