Informace

Land UK
Genre 2 tone, Ska
Jahr der Gründung 2004
Web der Band http://www.originalrudeboy.co.uk/
Profil der Band
Mighty Sounds 2012

Neville Staple, jeden ze zpěváků kultovní 2tone party The Specials, přijede se svým kombem The Neville Staple Band na letiště do Tábora! První Nevillova pletka s The Specials proběhla ještě v době, kdy se kapela jmenovala The Coventry Automatics a kdy ji managoval Bernard Rhodes, který v té době dělal zároveň manažera The Clash. Neville jel s kapelou jako roadie, připletl se na pódium a už z něj nikdy neslezl. Po rozpadu The Specials vystupoval společně s Terry Hallem a Lynval Goldingem v poměrně úspěšné britské new wave partě Fun Boy Three.

V roce 1990 se dal dohromady s Ranking Rogerem z The Beat a založili Special Beat. Special Beat byla revivalová kapela, která hrála především hity obou zmíněných kapel a byla jen reakcí na ska boom, který v té době nastal v USA. Neville se přestěhoval do Kalifornie a spolupracoval například s No Doubt, Rancid nebo Unwritten Law. Objevil se i ve skladbě kanadských The Planet Smashers.

V roce 2004 se Neville vrátil do Británie a založil kapelu Neville Staple Band, kterou poskládal ze členů bristké ska kapely Bad Manners. Od roku 2004 Neville se svoji partou křížem krážem projel Ostrovy, Evropu, Střední východ, Austrálii a Nový Zéland. V červenci 2012 se na tuto živoucí legendu můžete těšit do Tábora!

Video