Informace

Země USA
Žánr Oi!, Punk, Reggae, Ska
Rok vzniku
Stránky kapely https://rancidrancid.com/
Profil kapely
Mighty Sounds 2023

Přepište Mighty historii! Po téměř dvou desítkách let se nám povedlo urvat asi nejskloňovanější jméno v šuškandách kolem festivalu Mighty Sounds – Rancid. Stálo nás nějaké nervy a dokonce i změnu termínu, ale shodli jsme se, že podruhé už si tuhle kalifornskou partu utéct nenecháme.

Člověk se snaží vyhýbat termínům jako legenda či kult, ale co vlastně v souvislosti s Rancid použít za jiné slovní označení? Jen málokterá kapela totiž po mnoho let tak brilantně propojuje žánry punk a ska a nezřídkakdy i zabrousí do subžánrových škatulek jako reggae či oi!, na jejichž pilířích je náš festival postavený.

Kapela Rancid se zformovala v roce 1991 z pohrobků skupiny Operation Ivy. Na kontě mají Rancid přes 30 let na scéně, devět desek a tisíce koncertů. Kapela je složená z několika osobností, ovšem nejvýraznější z nich je zpěvák, kytarista, producent a vlastník vydavatelství Hellcat Records, Tim Armstrong. Ten je mimo jiné i srdcem projektu Transplants či unikátního počinu Tim Timebomb, pod kterým s přáteli natočil desítky originálních věcí i cover songů. Timův nakřáplý a nezaměnitelný hlas je však především hlavním poznávacím znamením Rancid.

Video

Spotify