O MIGHTY SOUNDS

MÍSTO KONÁNÍ

MĚSTO TÁBOR


O festivalu Mighty Sounds

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku.

Festival odstartoval svou existenci v roce 2005 a za třináct let existence se na jeho pódiích vystřídalo bezpočet hudebních uskupení: za všechny například Ska-P, Gogol Bordello, Suicidal Tendencies, Pennywise, The Subways, Dropkick Murphys, Social Distortion, Anti-Flag, Madball, Turbonegro, Comeback Kid, Backyard Babies, H20, Dog Eat Dog, The Casualties, Frank Turner, Enter Shikari, Dub Incorporation, Sick Of It All, Protoje, Dubioza Kolektiv, Architects, Biohazard, Gallows, Macka B, Ky-Mani Marley, Alborosie, Inner Circle, Derrick Morgan či The Aggrolites. Kromě žánrové různorodosti je předností festivalu také to, že každý rok si po boku větších kapel zahraje celá řada menších, talentovaných, nebo u nás ne tolik známých, vždy ale vysoce kvalitních skupin.

Festival Mighty Sounds vám ručí za to, že na takhle poskládaný line-up v České republice nenarazíte. Každoročně v programu najdete přes 130 interpretů, kteří zahrají na pěti živých a čtyřech DJských stagích. Od roku 2017 je součástí programu akustická Black Coffee Stage. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další. Festival se také chová ohleduplně k životnímu prostředí a používáním recyklovatelného nádobí z palmových listů a vratných plastových kelímků umenšuje svoji ekologickou stopu.

Všechny otázky zodpoví jednotlivé sekce infa, rozrůstající se program najdete zde a vstupenky můžete koupit tady.

Místo konání

Festival Mighty Sounds se koná poblíž jihočeského Tábora, respektive na okraji města mezi Táborem a Sezimovým Ústím.

GPS souřadnice: 49°23’37.079″N, 14°42’10.880″E.

Areál se nachází na letišti Čápův dvůr, které je vzdálené asi 5 kilometrů od centra Tábora.

Informace o otevírací době areálu, o parkování, stanování a ubytování v okolí festivalu naleznete v sekci Areál.

Město Tábor

Tábor je městem s unikátní historií, které ale nežije jen minulostí. To dokazuje i tím, že je laskavým útočištěm pro Mighty Sounds. Vše, co byste mohli během festivalu potřebovat, v Táboře naleznete, ať už se jedná o hotely a ubytovny, restaurace, obchody, banky, bankomaty či supermarkety. Všechny podstatné informace o Táboře naleznete na oficiálních stránkách města visittabor.eu.

Budete-li potřebovat poradit před festivalem či během něj ohledně ubytování, dopravy či služeb, neváhejte se obrátit na informační středisko města Tábor, které vám ochotně poskytne všechny informace:

Infocentrum Město Tábor
Žižkovo nám. 2, 390 01 Tábor
tel. +420 381 486 230-4