O MIGHTY SOUNDS

MÍSTO KONÁNÍ

MĚSTO TÁBOR


O festivalu Mighty Sounds

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku.

Festival odstartoval svou existenci v roce 2005 a za třináct let existence se na jeho pódiích vystřídalo bezpočet hudebních uskupení: za všechny například Ska-P, Gogol Bordello, Suicidal Tendencies, Pennywise, The Subways, Dropkick Murphys, Anti-Flag, Madball, Turbonegro, Comeback Kid, Backyard Babies, H20, Dog Eat Dog, The Casualties, Frank Turner, Enter Shikari, Dub Incorporation, Sick Of It All, Protoje, Dubioza Kolektiv, Architects, Biohazard, Gallows, Macka B, Ky-Mani Marley, Alborosie, Inner Circle, Derrick Morgan či The Aggrolites. V roce 2018 představil festival opět žánrově pestrou nadílku v podobě jmen jako Royal Republic, Dub FX, The Bronx, Booze & Glory, Zebrahead, a mnoho dalších. Kromě žánrové různorodosti je předností festivalu také to, že každý rok si po boku větších kapel zahraje celá řada menších, talentovaných, nebo u nás ne tolik známých, vždy ale vysoce kvalitních skupin.

Festival Mighty Sounds vám ručí za to, že na takhle poskládaný line-up v České republice nenarazíte. Každoročně v programu najdete přes 130 interpretů, kteří zahrají na pěti živých a čtyřech DJských stagích. Od roku 2017 je součástí programu akustická Black Coffee Stage. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další. Festival se také chová ohleduplně k životnímu prostředí a používáním recyklovatelného nádobí z palmových listů a vratných plastových kelímků umenšuje svoji ekologickou stopu.

Všechny otázky zodpoví jednotlivé sekce infa, rozrůstající se program najdete zde a vstupenky můžete koupit tady.

Místo konání

Festival Mighty Sounds se koná poblíž jihočeského Tábora, respektive na okraji města mezi Táborem a Sezimovým Ústím.

GPS souřadnice: 49°23’37.079″N, 14°42’10.880″E.

Areál se nachází na letišti Čápův dvůr, které je vzdálené asi 5 kilometrů od centra Tábora.

Informace o otevírací době areálu, o parkování, stanování a ubytování v okolí festivalu naleznete v sekci Areál.

Město Tábor

Tábor je městem s unikátní historií, které ale nežije jen minulostí. To dokazuje i tím, že je laskavým útočištěm pro Mighty Sounds. Vše, co byste mohli během festivalu potřebovat, v Táboře naleznete, ať už se jedná o hotely a ubytovny, restaurace, obchody, banky, bankomaty či supermarkety. Všechny podstatné informace o Táboře naleznete na oficiálních stránkách města visittabor.eu.

Budete-li potřebovat poradit před festivalem či během něj ohledně ubytování, dopravy či služeb, neváhejte se obrátit na informační středisko města Tábor, které vám ochotně poskytne všechny informace:

Infocentrum Město Tábor
Žižkovo nám. 2, 390 01 Tábor
tel. +420 381 486 230-4