Jedu na Mighty

Je možné vystoupit z vlaku na železniční zastávce Tábor – Čápův dvůr?

Ano, vlaky včetně rychlíků zde budou od čtvrtka do pondělí zastavovat . Zastávka je od areálu pár metrů, tak nemusíte mít strach, že byste cestou zabloudili. Jejich kompletní výčet naleznete v sekci Doprava.

Stanové městečko

Od kdy můžu ve stanovém městečku postavit stan a spát v něm?

Kemp bude otevřen od čtvrtka od 16:00. Navíc i pivo ve stanovém městečku poteče proudem již od čtvrtka a párty tak může začít o den dřív.

Budou ve stanových městečkách sprchy?

Od letoška mají návštvníci ve všech campech možnost využít sprchy (a také keramické WC) zdarma bez omezení. V Camp village deluxe a Parking campu navíc s garancí teplé vody.

Platí se něco za stan?

Za stan jako takový se neplatí, pro vstup do stanového městečka Camp Village je nicméně nutné zaplatit 690,- Kč. Dále si můžete upíchnout stan v nadstandarně vybaveném kempu Camp Village DeLuxe anebo v Parking Campu, kde můžete vedle stanu navíc parkovat. Pro ty, kteří chtějí přijít již do postaveného stanu, je nově možnost FestiTent. Více informací najdete v sekci Areál.

Můžu spát ve stanovém městečku bez stanu?

Jistě, fantazii se meze nekladou.

Můžu si s sebou vzít svého psa?

Ne, je nám líto. Apelujeme na návštěvníky, aby nechali svoje psí miláčky doma. Po zkušenostech v minulých letech, kdy psi pokousali návštěvníky v kempu, jsme se rozhodli, že nepovolíme vstup se psy do žádných prostor areálu včetně kempu a parkoviště. Nemůžeme činit žádné výjimky a ani sebemenší či sebehodnější pes dovnitř nebude moci. Tím, že svého psa necháte doma, šetříte jeho sluch i nervy návštěvníků. Děkujeme za pochopení.

Jaký je povrch v areálu?

Letiště s travnatou plochou. Po předešlých zkušenostech víme, že areál obstojí v suchu i dešti. Letiště je parádně odvodněné systémem drenáží, takže se nemusíte obávat povodní, které by vám odnesly stan, nebo znepříjemňovaly pobyt před pódiem.

Jaké je osvětlení v kempu? Nezabloudím tam?

Všechna stanová městečka se budeme snažit osvětlit natolik, abyste se bez problémů zorientovali i v noci, nezabloudili a nepopadali na desítky dalších stanů.

Jak je daleko standardní stanové městečko od parkoviště?

Parkoviště je od stanových městeček Camp Village a Camp Village DeLuxe asi 300 metrů. Oddělením chceme minimalizovat riziko úrazů. Bezpečně oddělený Parking Camp naopak na parkoviště navazuje.

Parkování

Bude se moct parkovat u stanu?

Na parkovišti ne, jelikož chceme předejít tragédiím (je to pár let, co na jiném festivalu přejelo auto spící dívku). Tím máme také nad parkovištěm snadnější dozor a v rámci možností můžeme vaše vozy lépe pohlídat. Chcete-li kempovat u svého vozu, využijte služeb Parking Campu, jehož výrazně omezená kapacita nám dovoluje mít bezpečnost pod kontrolou. Více informací najdete v sekci Areál.

Kolik stojí parkovné?

Cena za parkování je na všechny 3 dny i na 1 den stejná, a to 500 Kč. Nově je možné místo na parkovišti zakoupit i v předprodeji, mrkněte do sekce Tickets.

Co když přijedeme obytnými dodávkami? Kde budeme parkovat a spát?

Karavany a jiné obytné vozy nejsou problém. Jedna z možností je parkovat na parkovišti (za 500 Kč), avšak z již uvedených důvodů nebude možné zajíždět do standardního stanového městečka. Na parkovišti je zároveň zakázáno stavět si v okolí vozidla jakékoliv přístřešky, a proto pro spaní počítejte pouze s vlastními prostory dodávky či karavanu. Pohodlnější variantou je pak zakoupit si za 4900 Kč / 77000 Kč pobyt v Parking Campu, kde budete mít vyhrazený prostor 10×4 metry nebo 10 x 5 metrů, v rámci kterého si můžete okolo karavanu udělat zázemí. V ceně je vstup do Parking Campu pro pět / devět lidí a volný přístup ke keramickým WC a sprchovým kontejnerům. Můžete si také přikoupit elektrickou přípojku. Více informací najdete v sekci Areál.

Jak to bude s placením parkovného, když chceme na MS každý den dojíždět?

To samozřejmě není problém. Parkovné se platí na všechny dny naráz. Při příjezdu se řiďte pokyny pořadatelské služby. Auta se po příjezdu řadí vedle sebe, není možné si vyžádat prostor vedle sebe pro známé, či pro větší pohodlí – z důvodu úspory místa a snadnější organizovanosti. Při opuštění areálu parkoviště a opětovném příjezdu se automaticky prokazujete tzv. parkovací kartou.

Je parkoviště nějak hlídané, když se platí?

Parkoviště bude osvětlené a bude ho procházet hlídka security. Ale jak zní dobře známé heslo – auto není trezor, proto byste se měli vyvarovat toho, aby vám ve voze ležely cenné věci, autorádia, mobily, peněženky, doklady. Vše cenné si za drobný poplatek nechte v úschovně ve stanovém městečku.

Můžu před odjezdem nějak zjistit, jestli mám ještě v krvi alkohol?

Pokud jste za celý víkend alkohol nepili, tak jste nejspíš v pořádku, můžete bez otálení usednout za volant a vydat se k domovu. V opačném případě bude u vstupu do stanového městečka (vedle úschovny) pro všechny řidiče možnost nechat si provést orientační zkoušku na množství alkoholu v krvi za mírný poplatek.

Je možné spát v autě?

Ano, v autě spát můžete. V žádném případě ale neskládejte hlavu vedle aut, od toho jsme pro vás zavedli Parking Camp. Detailní informace naleznete v sekci Areál.

Areál

V kolik hodin se bude otvírat areál?

Festivalový areál se otevře v pátek ve 14:00, v sobotu v 12:00 a v neděli v 12:00.

Budou mít děti vstup zdarma?

Ano, děti do 140 cm a (nebo) do 12ti let mají jako každý rok vstup zdarma.

Bude na místě možnost koupit si jednodenní vstupenky?

Stejně jako každý rok, tak i letos bude možné koupit vstupenku buď na celý festival, nebo na sobotu a neděli anebo pouze na neděli. Ceny budou zveřejněny v sekci Tickets s dostatečným předstihem.

Pustí mě security služba do areálu s foťákem?

Ano. V blízkosti pódií je ale zakázáno používat fotoaparáty s bleskem.

A co batoh či kabelka, můžu s nimi do areálu?

Ano, samozřejmě, jen je nutno počítat s tím, že vám festivalová bezpečnostní služba bagáž zkontroluje.

Co si tedy nemůžu do areálu vzít?

Cokoliv, co by ohrožovalo bezpečnost návštěvníků – skleněné lahve, pyrotechniku, deštníky, hořlaviny a jakékoliv zbraně. Co se týče jídla a pití, povolena je jen voda v 0,5 l PET lahvích s víčkem. Do areálu ani stanových městeček nevpouštíme psy.

Bude možné vracet kelímky?

I tento rok budou kelímky vratné.

Bude v areálu možnost dobít si telefon?

Telefon si budete moci nabít v úschovně za poplatek. Určitě si však vezměte svoji nabíječku!

Bude letos na Mighty Sounds nějaký doprovodný program?

Ano, vždy jsme vedle hudby pamatovali i na různé doprovodné akce a letos plánujeme opět bohatou nadílku. O všem budeme včas informovat prostřednictvím webových stránek.

Bude U-rampa přístupná i návštěvníkům?

Pro jistotu to necháme profíkům, chceme předejít potencionálním úrazům.

Služby

Bude k dispozici úschovna?

Ano, úschovna ve stanovém městečku bude funkční od čtvrtka večer do pondělí ráno, stejně jako úschovna jízdních kol a motorek. Pokud přijedete na kole či na motocyklu a budete je chtít uschovat, budou místěny do oploceného, osvětleného a hlídaného prostoru. Na základě poplatku 200 Kč za umístění obdržíte kontrolní kupón a ještě si zapíšeme vaše nacionále pro případ ztráty kupónu. I přesto, že místo bude pod ochranou, doporučujeme vzít si s sebou i kvalitní zámky, popřípadě další bezpečnostní mechanismy.

  • lockery – uzamykatelné skříňky, cena zapůjčení v den: čtvrtek  250 Kč, pátek 200 Kč, sobota 150 Kč, neděle 70 Kč (+ záloha 100 Kč za klíč)
  • power boxy – menší uzamykatelná skříňka se zásuvkou 230V, cena zapůjčení v den: čtvrtek  250 Kč, pátek 200 Kč, sobota 150 Kč, neděle 7am, 0 Kč (+ záloha 100 Kč za klíč)
  • regály – cokoliv si můžete v úschovně uložit k obsluze do regálu za jednorázový poplatek 50 Kč, pokud k věcem budete potřebovat, zaplatíte opět 50 Kč za další uložení
  • nabíjení telefonů a tabletů originálními nabíječkami za cenu 40 Kč za jedno dobití
  • zapůjčení power banky za cenu 60 Kč (+340 Kč vratná záloha za power banku
  • zapůjčení kabelu za cenu 20 Kč
  • uschování kol a motorek za 200 Kč po celou dobu festivalu

Provozní doba:  Úschovna bude v provozu nonstop od čtvrtka 16:00 do pondělí 12:00. Pořadatel neručí za bezpečnost odložených věcí.

Jak moc je úschovna bezpečná?

To je popravdě záludná otázka. Přepadne-li nás Godzilla, za vaše kolo nebo batoh neručíme. Ale vážně – jedná se o festivalovou úschovnu, která nemůže být stejně zajištěná jak bezpečnostní schránky v bankách, doporučujeme tedy vyrazit na festival jen s tím nejnutnějším. Úschovnu spravují zodpovědní lidé, v minulosti žádné problémy nebyly, takže o své věci nám svěřené nemusíte mít strach.

Budu si moci koupit merchandise zúčastněných kapel?

Samozřejmě, v merch stánku bude k dispozici i trička a jiné upomínkové předměty jednotlivých kapel. Nejsme však schopni říct, která kapela si s sebou merch přiveze, zda se bude jednat jen o trička nebo i jiné věci a jaká bude jejich cena. To si totiž kapely určují samy. Krom toho zde samozřejmě zakoupíte i neobyčejně rozsáhlý a stylový Mighty merch, který bude letos zas o krok dál než minule – však uvidíte.

Budou se někde dát sehnat špunty do uší?

Ano, budou k dostání v merch stánku. Takže pokud vaši spolunocležníci nesnesitelně chrápou, nebo pokud vám přijde hudba moc hlasitá, nemusíte se bát.

Co když si budu potřebovat vybrat peníze?

V docházkové vzdálenosti od areálu jsou tyto bankomaty: u supermarketu Kaufland bankomat ČSOB, u Tesca pak bankomaty České spořitelny, GE Money Bank a Komerční banky.