for ENG scroll down

Nevíme, jestli tak intenzivně myslel na zmrtvýchvstání festivalu v roce 2022 nebo jestli je zkrátka takovým fandou největšího svátku křesťanské víry, každopádně na Velikonoce vám Woody nadělil dárek, z něhož máme obrovskou radost: design nazvaný Zmrtvýchvstání.

Jedná se o úplně nový design, který vám naservírujeme na černých trikách v pánské a dámské variantě. A pozor, předobjednávat můžete pouze od 20. února do 20. března, pak pošleme čísla do tiskárny a bude vymalováno. Kdo to nestihne, může už malovat leda vejce.

Předobjednávky ZDE!!

Tak jedem! A my už se těšíme na všechny vaše fotky v krásném novém textilu.

A teď bacha. Rozhodli jsme se ještě trochu okořenit celou objednávací akci a do jedné zásilky s objednaným trikem Zmrtvýchvstání přihodíme 2 vstupenky na Mighty Sounds, a to rovnou 2 backstage tickets. Když budeš mít štěstí, můžeš tak kromě nejčerstvějšího Mighty designu získat i ten nejlepší zážitek z festivalu pro dva! (Co všechno backstage ticket zahrnuje, najdeš zde: https://www.mightysounds.cz/vstupenky/mighty-sounds/ ) The game is on…

 

//

Brand spanking new design from Woody: the Resurrection

We don’t know whether Woody thought so much of the resurrection of the festival in 2022 or he was just such a fan of the greatest feast of the Christian faith. Anyway, Woody gave us all an Easter gift we are in raptures about: a design called the Resurrection.

It is a freshly minted design, which we are about to serve you on black T-shirts both in men’s and women’s variants. Beware! You can only pre-order from February 20 to March 20. We will then send off the numbers for production – no do-overs. If you don’t place your order in time, you can only hunt for Easter eggs.

Pre-orders HERE!

So here we go! Already looking forward to all the photos in your beautiful new textiles.

Watch out. To spice up the pre-orders a bit –  We decided to pack up 2 backstage tickets to one of the packages with a pre-ordered T-shirt in the Resurrection design. If you are lucky, you can enjoy not only the freshest Mighty design, but also the best festival experience for two!

(For more information about backstage tickets click here: https://www.mightysounds.cz/vstupenky/mighty-sounds/ ) The game is on…