Máme pro vás další nálož kapel potvrzených na Mighty Sounds 2013, tak směle do toho:

Your Demise (UK)

Your Demise jsou představiteli moderně pojatýho hardcore punku a zároveň se jedná o jednu z nejpilnějších a nejrespektovanějších britskejch kapel tohohle ranku. Skupina, která zdatně mixuje energii skate punku a brutalitu hardcoru s chytlavejma melodiema, vznikla v roce 2003 jako projekt hrající covery Suicidal Tendencies. Jenže to kluky brzy přestalo bavit a od roku 2005 kapela jezdí se svým vlastním materiálem.

Pětice mladejch šílenců už má na kontě čtyři studiový alba. To poslední The Golden Age z roku 2012 přineslo mírnej žánrovej posun díky zařazení melodičtějších punk rockovejch melodií. Začátkem února pak Your Demise do světa vypustili horkou novinku, čtyřskladbový EP Cold Chillin. Mohlo by se sice zdát, že kapela bude trpět častejma personálníma rošádama, který se nevyhnuly ani zakládajícímu členovi kapely, frontmanovi Georgovi Noblemu, ale nenechte se mýlit – energie a nasazení kapely jsou nezměrný.

A co od Your Demise čekat? Kapela rozhodně nezapře inspiraci a obdiv ke kapelám jako Sick Of It All, Madball nebo Biohazard. Obliba Terror se pak promítla i do posledního alba, kde právě David Wood z Terror hostoval. Na novějších deskách už je znát i vliv Pennywise nebo NOFX. Od Your Demise ale nečekejte žádný velkohubý gesta, naopak, jedná se o mladý kluky, který překypujou energií stejně jako upřímností a skromností. A jak kapela zpívá v songu Forget about Me – členové si žijou svůj sen. Tak neváhejte, všichni jste na Mighty srdečně zváni si z tohoto snu taky trochu ukrojit.

The Menzingers (USA)

Další banda, která k nám zavítá přes velkou louži jsou The Menzingers, punk rockovej nářez z Pensylvánie. Kapela vznikla v roce 2006 ze ska-punkovejch Bob And The Sagets a pop punkovejch Kos Mos. Spojením toho nejlepšího z obou skupin vznikl jeden z opravdovejch klenotů americkýho současnýho punk rocku. Přestože fungujou už téměř sedm let a chvála se na ně sype ze všech stran, do celosvětovýho povědomí se dostali až díky přechodu k labelu Epitaph Records Bretta Gurewitze, kytaristy z Bad Religion. Posledním albem On The Impossible Past se pak The Menzingers posunuli do melodičtější roviny. Hodně příznivců syrovějšího punku, kterej kapela hrála na albech A Lesson In The Abuse Of Information Technology (2007) a Chamberlain Waits (2010), tuhle změnu těžko skouslo, ale právě díky vymanění se ze zajetejch kolejí si kapela rychle získala srdce mnohejch novejch fandů po celým světě.

Možná si je budete pamatovat z minulého května, kdy předvedli parádní show v pražským Lucerna Music Baru po boku legendárních The Bouncing Souls. Kapela tehdy neměla moc štěstí, protože jí den před koncertem vykradli dodávku a na to se asi těžko zapomíná. Nechť je tedy zážitek z Mighty Sounds to, co jejich pohled na tourování po Evropě zásadně změní!

Prago Union (CZ)

Jsme příznivci kvality napříč žánry. Prago Union nás svým setem na Mighty v roce 2011 rozhodně přesvědčili, že v českým hip-hopu nemají konkurenci, takže jsme neváhali a přizvali jsme je na devátej ročník zas. Kato, hlava formace Prago Union, prostě umí hodně dobře nacpat „co nejvíc faktů do co nejvíc taktů“. I když tenhle jeho union vychází z trochu jinejch kořenů než většina kapel, který u nás uslyšíte, máme pocit, že k nám svojí muzikou i svejma názorama zapadne a doplní tak celou barevnou škálu, kterou pro vás dáváme do kupy.

Nikdo vám dneska koneckonců nezazpívá právě o barvách a o světě, kterej s nima spojuje, tak dobře, jak o tom mistrně rapuje Kato na posledním albu (V barvách, 2011). Jeho naléhavý texty se proslavily už na debutu Hrubej domácí produkt (2005) a zejména na ceněný desce Dezorient Express (2010).  V barvách je koncepční album, na kterým už se Prago napevno spojili s živou kapelou Livě band. Ta jejich show posouvá o level vejš, než je ostatní hip-hopová produkce u nás. Letos svůj živej doprovod nazývají Champion Sound Livě band, takže jsme zvědaví, jak ještě svoje živý hraní vyšperkujou.

Jo jo, žánrově se rozptylujeme – užijte si spolu s námi set Prago Union aspoň stejně tak jako posledně, my se rozhodně těšíme. Tohle je pro všechny flinky a floutky!

Cas Haley (USA)

Cas Haley je sympatickej týpek, kterej připomíná mladší verzi Honzy Kaliny ze Sto Zvířat. Milovník reggae, kterej to dotáhl až na druhý místo v soutěži Amerika hledá talent v roce 2007. Jo, znaj ho milióny Američanů a není divu. Jeho upřímnej a jeho naléhavej hlas dostane každýho. Navíc k tomu nepotřebuje nic víc než svojí akustickou kytaru. Písničky jsou jednoduchý, chytlavý a hrozně dobře vymyšlený a ještě maj skvělý texty. A když se Cas pustí do coverů známejch hitů, plno lidí vám řekne, že je to lepší než originál i přesto, že se jedná o takový pecky jako Walking On The Moon nebo Can’t Help Falling In Love.

Houba (CZ)

Českej punk je nálepka, která občas smrdí vidlema a slámou. Nikterak však u Houby. Hrajou už osmnáct let, takže dobře věděj, zač je toho punk rock. Na svým kontě maj 10 desek a téměř 1000 koncertů odehranejch po půlce Evropy. Chytlavý, skvěle zahraný pecky a parádní práce s publikem. Že jsou jednou z nejoblíbenějších kapel na Mighty dokazuje narvanej stan pokaždý, když u nás zahrajou. V roce 2013 se můžete těšit zas.

aktualizováno 27.2.2013