YELLOW UMBRELLA (DE)

Po pěti letech se na místo činu vrací naši ska oblíbenci. V jejich hudbě zaslechnete elementy tradičního ska, reggae a 2-Tonu, ale také prvky blízkovýchodní a všelijaké ruské a španělské motivy, ve kterých se kapela doslova vyžívá. Kapela vznikla v roce 1994 a na Mighty Sounds 2019 tedy oslaví už 25 let na scéně. Desek za těch pětadvacet let nasekali požehnaně, ale v paměti fanoušků nejvíce utkvěly Marie Juana, Flight No. 20-8-3 a Stoned-steady, což byla zároveň alba, která zachytila největší rozkvět kapely.

MEDIAL BANANA (SK)

Slovenská reggae úderka se vrací zpátky do Tábora! Nejlepší kombinace new roots reggae, dub a ska s přesahem do popu a world music od našich sousedů. Těšte se na těžkotonážní reggae téhle partičky!

STAGE BOTTLES (DE)

Stage Bottles jsou antifašistická legendární parta z Frankfuru, která sice nemá úplně v lásce, když je označována jako Oi!, nicméně většina fanoušků ji tak vnímá. Od začátku svého fungování se kapela prezentuje politicky, aktivisticky a antifašisticky, což jí samozřejmě zůstalo dodnes. Takže hlavně nezapomeňte: Sometimes antisocial but always antifascist!

THE OFFENDERS (IT)

Italská banda, která je ve ska a reggae doslova kovaná. Kluci tento hudební žánr pojali tak trochu jinak. K jejich věrohodnosti přispěla jak hudba, tak texty i jejich rude boys image. Ve všech aspektech se hlásí ke kořenům žánru a odmítají jakékoliv formy rasismu, fašismu a xenofobie. O tom, kam se za ty roky od roku 2005, kdy vznikli, posunuli, vás přesvědčí na 16. ročníku Mighty Sounds!

SAINTS & SINNERS  (CZ)

Street punk, rock’n’roll, Oi! – Saints & Sinners jsou zkrátka česká parta kráčející ve šlépějích kapel jako 4 Skins, The Oppressed či Roots and Boots. Pro všechny punks and skins a rude boys, kteří mají rádi přímočarý street punk!

GREEN SMÅTROLL  (CZ)

Česká ska-jazzová jednička zpátky v Táboře! Těšte se na vyzrálou partu skvělých muzikantů a kopu jejich ska jazzových evergreenů.

PIRATES OF THE PUBS (CZ)

Kapela, která byla založena v roce 2012 a ve své tvorbě se inspiruje irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly, na letošním ročníku rozhodně chybět nemůže. Pirates of the Pubs navíc nedávno pokřtili své zbrusu nové CD Still On The Road, těšíme se tedy na jejich set!