A Wilhelm Scream (USA)

A máme tady pořádnou melo hardcore pecku z Massachusetts, která se zformovala v roce 1999. Hodně lidí kapelu přirovnává k Strung Out, Hot Water Music, Propagandhi či Strike Anywhere. Důvod je zcela jasný: kapela vychází z totožného podhoubí, které všem zmíněným nemálo sluší jak hudebně, tak názorově. Těšíme se na ně!

Riskee & The Ridicule  (UK)

S opravdu zajímavým mixem grime a punku přijíždí Riskee & The Ridicule na Mighty Sounds, aby nám dokázali, že Spojené království má pro nás ještě hodně neznámých hudebních pokladů. Silné sociálně kritické a politické texty sype Scott aka Riskee nekompromisně do punkrockových, někdy až pop punkových podkladů svého bandu. Podle kapely se společnost mění k čím dál horšímu a mnozí už ztratili svou lidskost. Je třeba proti tomu vystoupit a říci to opravdu nahlas. To je i hlavním motivem úplně nového alba, které Riskee & The Radicule přivezou v létě k nám do Tábora.

Smola Hrušky (SK)

Smola a Hrušky přijíždějí se svým poctivým mixem ska, reggae a punku, kterému vévodí smysl pro vtip a snadno zapamatovatelné refrény. Charakteristický hlas frontmana Spoka v kombinaci s dechovou sekcí a koncertní vyhraností kapely jsou zárukou dobrého mejdanu. Po dvou letech je uvítáme v Táboře s hromadou nových i starých hitů.

Cartoon Violence (UK)

Z ostrovního království přijíždí další našláplý 2 tone/ska, tentokrát s pořádným vlivem velikánů britského popu a indie. Víte, co se stane, když smícháte Madness s Blur nebo třeba s The Beatles? Po nadšení, které kdysi na Mighty Sounds vyvolali The Talks, je tu další 2tone/ska parta bez dechů, která prostě zní skvěle!

Just War (CZ)

Hardcore punk jako hovado, do jehož čela se postavil všem dobře známý Brian, který to kdysi nemálo pálil v The Moonshine Howlers. Vezměte Motorhead, přimíchejte trochu nasranosti à la The Casualties a máte Just War.