While She Sleeps (UK)

While She Sleeps pocházejí z anglického Sheffieldu a momentálně se nacházejí na turné, kde představují své zbrusu nové album So What? Britská parta, která se zformovala kolem zpěváka a frontmana kapely Lawrence Tylora vznikla v roce 2006. První studiové album však WSS vydali až v roce 2012, a po něm následovala alba Brainwashed, You are We a již zmíněné nejnovější So What? WSS mastí poctivý metalický hardcore, který především naživo vtáhne do děje. Pokud na chvilku zapochybujete, šílený Lawrence vás dlouho přemýšlet nenechá, je vyhlášený tím, že je schopný skočit téměř odkudkoliv, třeba i z balkónu v Lucerna Music Baru v Praze. Jsme zvědaví, co předvede u nás!

Fiddler‘s Green (DE)

Znáte tu pohádku o housličkách, které hrají bez přestání, a všichni musí tančit, až se jim rozpálí střevíce do ruda, ale nikdy se neunaví? Tahle německá irish folková parta podobné kejkle ovládá, a vám tudíž nezbyde nic jiného, než tančit, co vám síly budou stačit. Kluci svůj kapelní život odstartovali v roce 1990. Debutovali o dva roky později eponymním albem, které si vydali na svém vlastním vydavatelství Deaf Shepherd Recordings. Na chvilku podepsali smlouvu s velkým vydavatelstvím, ale posléze se vrátili zpátky ke svému nezávislému. Vlastní tvorbu nazývají speed folk jako protiklad k folk rocku či irskému folku. Speed up!

Koza Mostra (GRC)

Když Kozas (zpěvák a zakladatel Koza Mostra) v roce 2013 složil píseň “Alcohol is Free” nečekal, že se titul této písně stane symbolem svobody a optimismu. Kapela vznikla v roce 2012 a hned o rok později se s touto písničkou ukázala v Eurovizi společně s Agathonem Iakovidesem. Ve finále pak s vůbec největším procentem hlasování v historii Eurovize vyhrála. Koza Mostra přesně kopíruje standardy žánru patchanka, a k tomu míchá tradiční ska s etno prvky to v kombinaci s výbušnými politicky orientovanými texty, jaké znáte u Dubiozy Kolektiv, Ska-P nebo třeba Talco.

Discoballs (CZ)

Koule, jedna z posledních přeživších kapel z první vlny kapel hrajících v Česku druhou dobu, jsou také jednou z kapel, která zahrála na Mighty Sounds (kromě Mighty stálic Fast Food Orchestra) nejvícekrát – až na první ročník zvládla totiž všechny. Na kontě mají Discoballs tři dlouhohrající desky a přes 500 koncertů po celé Evropě. Letos však tahle skapunková banda přijede už podruhé v úplně novém hávu. Do čela kapely se nově postavila zpěvačka Míša, což uzavřelo personální rošády, které v sestavě za poslední roky proběhly. Kapela na letošní Mighty jako obvykle slibuje spoustu nových pecek, které postupně odtajňuje na svém facebooku.