Vzhledem k tomu, že Perkele byli před několika týdny ohlášeni jako headliner festivalem Pod Parou, ale nakonec vystoupí exkluzivně pouze na Mighty Sounds, předkládáme nadcházející prohlášení k této situaci, abychom předešli nepříjemným dotazům a neoprávněným útokům či invektivám, ať už vůči nám tak vůči kapele.

Pořadatelé festivalu Pod Parou již své prohlášení zveřejnili a nám nepřísluší ho komentovat. Nicméně jsme od května tohoto roku vcelku veřejně komunikovali skutečnost, že Perkele předběžně přislíbili účast na Mighty Sounds 2014 a ona informace se poměrně rychle rozkřikla, tudíž bychom rádi vyvrátili tvrzení, že přeplácíme kapely, které FPP pozval dříve a podobně. Celá situace vznikla pouze na základě komunikačního šumu mezi kapelou a její agenturou a přestože chápeme, že FPP se může cítit poškozen, z našeho úhlu pohledu udělali Perkele jediné možné správné rozhodnutí, protože účast na MS přislíbili dříve.

Perkele se snažíme dostat na Mighty Sounds již čtyři roky. V roce 2012 dokonce potvrdili účast, kterou byli však ještě před zveřejněním nuceni z rodinných důvodů zrušit. Dohodli jsme se tedy s jejich tehdejší agenturou (M.A.D. Booking), že kapela vystoupí v roce 2013. Perkele však bohužel během následujících měsíců změnili zastoupení a jejich nový agent potvrdil účast na Back On the Streets festivalu v Německu a přes veškerou snahu kapely vystoupit i u nás byli Perkele nuceni respektovat exklusivitu, ke které se v případě BOTS zavázali. Nicméně znovu přislíbili účast o rok později. Vzhledem k množícím se dotazům na našem facebooku a guestbooku, proč Perkele nehrají na MS, přestože jsou ten samý víkend v sousedním Německu, jsme museli s fanoušky situaci komunikovat a nespočetněkrát se k ní vyjádřit. Zároveň jsme se netajili skutečností, že máme s kapelou předběžnou dohodu o vystoupení na jubilejním 10. ročníku. Bohužel detaily nemohly být dotaženy, dokud se nám nepodařilo s finální platností určit datum nadcházejícího ročníku. S agentem Perkele jsme však byli stále ve spojení.

Přestože chováme k festivalu Pod Parou respekt a je nám hluboce líto potíží, které jim tato situace způsobí, bylo a vždy bude pro nás prioritní dodržet slib opakovaně daný naším fanouškům prostřednictvím našeho oficiálního FB a GB a udělat maximum, aby Perkele na MS 2014 opravdu vystoupili.

Chtěli bychom všechny ujistit, že ze strany Perkele se nejednalo o jakoukoli vypočítavost, nebo touhu po tučnějším honoráři. Vznikl jistý komunikační problém, který se při trošce smůly může stát každému a kapela se rozhodla dodržet slib, který dala několik měsícům předtím, než byla kontaktována festivalem Pod Parou. Perkele zároveň koncertují velmi sporadicky a upřednostňují hrání exkluzivně v rámci jednoho regionu, tudíž možnost vystoupení na obou festivalech nepřicházela v úvahu. Ještě jednou se omlouváme všem, kterým tato nešťastná situace způsobila problémy, přestože nemáme sebemenší pocit, že by se Mighty Sounds zachoval v této situaci jakkoli neeticky, neférově či neohleduplně.

aktualizováno 12.11.2013