Na co se letos můžete těšit v oblasti gastronomie? Přinášíme vám pár tipů na pochutiny, které byste si podle nás neměli na Mighty Sounds nechat ujít.

Porkshop

Prokshop anglického rodáka Steva vám nabídne lahodná bbq žebírka, s omáčkou která vyhrála Anglickou bbq soutěž, vynikající 12 hodin připravované trhané vepřové v bulce, uzené fazole a jako úplnou novinku představí jižanské smažené kuřecí kousky, to vše doplněno o bezkonkurenční salát Coleslaw. Pokud vás láká všechno a nemůžete se rozhodnout, můžete si koupit „kombo“ a ochutnáte trochu od každého.

ChilliTáta

ChilliTáta to je food truck zrozený z koníčku stále čerstvého táty a požírače chilli Martina Pávka. Martin miluje jídlo, hlavně maso, propadl vášni chilli a jeho hnacím motorem je touha pořádně nakrmit všechny pupky světa. Inspiraci hledá v tradičních receptech zemí, kde je chilli typickým dochucovadlem pokrmů, ale mazlí si i vlastní chuťovky a specialitky. Ty budou na Mighty Sounds 2018 připravované s o to větší láskou, protože tenhle festival si pan kuchař užíval plných deset let z druhé strany, tedy jako návštěvník. Takže přijede rozšířit nabídku dobré krmě a doplnit, pro něj, gastro díru festivalu.

Na co se tedy návštěvníci MS budou moci těšit? Především na pravé Rumunské pastrami vlastní výroby v čerstvém chlebu s domácí chilli hořčicí a zelíčkem, na poctivé polévky například z maďarské, vietnamské či indické kuchyně, vymazlené utahané prasátko na chillipovidlech (neboli trhané vepřové), stejčky, domácí chilli klobásky či třeba grilovaný hermelín v pestu z medvědího česneku, aby si na své přišli také býložravci. Denní menu ChilliTáty odpovídá sezóně, chuti šéfkuchaře a jeho momentálním nápadům. Takže se nechte taky trochu překvapit.

Závěrem: protože budem na Mighty Sounds, jehož skvělou atmošku tvoří jedineční a hraví Mighty people, proběhne v rámci festivalu u ChilliTáty taky pár extra hot jídelních výzev. Pokud vám tedy lýtka nerozpálí hudební produkce, postarají se o to domácí chilli chuťovky a Martin.

Dog’n’roll

Epesní hot dogy v podání Dog’n’roll vás nalákají především poctivou fotodokumentací. K fotkám přidáváme krátký vzkaz od kuchařů:

„Na Mighty Sounds se na vás těšíme a už se nemůžeme dočkat až ochutnáte naše hot dogs tak, jak je neznáte. Jezdíme s food truckem a děláme americké gurmet hot dogs. Náš produkt je velice specifický, v podobném stylu jej můžete ochutnat například v Chicagu v USA.“

Nenechte si ujít!