Specifický humor i originální vystoupení slibuje letos divadelní stage opět ve stanu Radia 1.

„Nazdar jídlo, ahoj pití!“ – to je jedna z hitovek Muzikanta Králíčka alias Petra Marka z MIDI LIDI. Koncert Králíčka je naplánovaný na sobotu večer společně s muzikanty z kapely Květy. S úspěšnou Stand-Up show dorazí parta komiků z Underground Comedy, kteří se proslavili na Streamu. Absolventi DAMU a JAMU se představí jako divadlo Spektákl i s obřím žebřiňákem, který tvoří hlavní kulisu jejich Frašky o Dušanově duši, komedii s autorskými písničkami.
Kromě Králíčka se můžete těšit i na sexy zpěvačku Vladivojnu a její crossoverovou kapelu Vladivojsko v neděli. V pátek se na podiu prostřídá doprovodné dívčí kvarteto Lady Merlot s vykutálenou partičkou kluků Vagyny Dy Praga. To nej z improligy předvedou ti nejschopnější improvizátoři v sobotu, ve stejný den zazní i freestyle rap od přeborníků ve slam-poetry Metoděje a Dozera. Šílené skeče lze očekávat od divadelních spolků Arte della Tlampač a Cílená nejistota.
Průřez moderním žonglováním předvede Honza Hlavsa z Cirkusu Levitare. Outdoorovou performanci si střihne bio-divadlo Napříč.cz, novou komedii Čurda Brabenec předvede antidivadlo Marza. Kontroverze jistě vzbudí nekorektní scénka o zvučení neonacistické kapely Adolf Hilter revival v podání souboru Ztracená Existence.
O zahájení celého programu se v pátek postará tradičně Marek Toman alias Dr. Zádrhel s dalším pokračováním své fesťákové poradny. Na neděli je připraven alkoworkshop s degustací Pravých českých míchaček. Non-stop moderaci divadelního stanu má ve svých zhulených plicích rucio-master Jirka Hvězdoň, kterého si už v pátek můžete užít i jako písničkáře, tentokrát v obklopení krásných žen z Lady Merlot.
Dramaturgie Divadelního stanu pokračuje v programové linii, v rámci které se už na Mighty Sounds objevilo mnoho alternativních divadel (Vosto5, Buchty a loutky, Kabaret Caligula, DNO, Depresivní děti, Teatr Novogo Fronta, F.X.Kalba) a také netradiční hudebníci různých žánrů (Mucha, Kapitán Demo, Vlastík Plamínek, Jelení loje, Záviš). Vybírejte dobře a nenechte si ujít letošní divadelní nálož na letišti Čápův dvůr!
Petr Marek alias Muzikant Králíček
Underground Comedy
Divadlo Spektákl