Desáté narozeniny slavíme pořádně nadupaným line-upem a nemalými warm-upy přes celý rok, to však není všechno. Každoročně se snažíme zlepšovat i komfort návštěvníků a tak přinášíme další novinky a odpovídáme na často kladené otázky, které se týkají produkční stránky festivalu.

Nejlepší zvuk

Když už máme vydávat ony „mocné zvuky“, rozhodli jsme se, že to bude v té nejlepší kvalitě, jakou v současnosti naše země může nabídnout. Letos se vám tedy představí sestavy: L-Acoustics K2 d&b. Koho by zajímalo více informací, může si přečíst článek ZDE či ZDE .

Větší stanové stage

Možná jste již zaregistrovali, že většina kapel hrajících hc a podobné žánry vystoupí na Ice & Fire Stage, která se bude nacházet ve velkém šapitó. Není to žádná náhoda. Je tomu tak záměrně za účelem umocnění atmosféry, kterou by otevřený prostor těmto interpretům neposkytl. Zároveň jsme si vědomi toho, že zde vystoupí kapely, které přitáhnou větší počet diváků. Z tohoto důvodu se můžete letos těšit na šapitó, které pojme až 2000 lidí!
Po velkém zájmu z minulého roku, kdy někdy opravdu už praskala ve švech, jsme se rozhodli i pro zvětšení Lucky Hazzard Stage.

Palmové tácky

Díky nakopnutí sbírkou Hithit z minulého roku se nám podařilo toto ekologické nádobí zařadit do standardního vybavení festivalu. Budete se tedy znovu moci těšit na to, že budete jíst jako lidé, a zároveň zminimalizujeme ekologickou stopu, kterou festivalem zanecháme. Z tohoto důvodu budou letos opět zavedeny také popelnice na tříděný odpad. Třiďte s námi!

Gastro-zážitek

Když už máme nádobí na úrovni, chtělo by to i něco na něj. Znovu se nám podařilo posunout nabídku jídla na našem festivalu o kus dále a tak se nemusíte bát, že si budete muset vybírat mezi buřtem nebo Landošem. Těšit se opět budete moci na širokou paletu jídel z kuchyní celého světa. Skvělou zprávou bude pro mnohé také to, že bude v nabídce jak vegetariánské, veganské (dokonce i zmrzlina) tak i bezlepkové jídlo.

Zálohované kelímky

Pokračujeme v ekologicky odpovědné cestě a stejně jako minulý rok si budete moci vychutnávat zlatavý mok z luxusních designových tvrdých kelímků. Letos budou ve dvou unikátních designech. Záloha bude proti krádežím opět chráněna žetonem. Ten doporučujeme pečlivě uschovat, nejlépe do peněženky. Chcete-li si kelímek nechat, žetonem se obtěžovat nemusíte.

Pivo na Mighty Sounds 2014

Když už tedy budete mít krásný kelímek, určitě vás zajímá, co a za kolik z něj budete pít. Letošní nabídka bude opravdu široká.
V areálu bude možno koupit tyto piva značky Budwieser Budvar:

CLASSIC      35 Kč/0,5l
ORIGINAL    40 Kč/0,5l
DARK           40 Kč/0,5l
SPECIAL      45 Kč/0,5l
FREE            30 Kč/0,5l
STRONG       40 Kč/0,33l

dále pak:
PARDÁLOVO   25 Kč/0,5l bezové
SOMERSBY     40 Kč/0,33l apple, pear, blackberry

a jen v kempu: PARDÁL 10  20 Kč/0,5l

Pro bližší info o druzích piva navštivte oficiální stránky pivovaru.

Tvrdý alkohol

Z tvrdšího soudku se letos představí produkty firmy Nicolaus (vodka), Havana, Jack Daniel’s, Olmeca tequila, Beefeater gin, Becherovka Ice & Fire a další.

Čisté Toi Toiky Harmony

Na letošním ročníku festivalu Mighty Sounds se o vaši čistotu postará společnost Harmony. Na vybrané skupině Toi Toi s veselými hesly a logem Harmony bude nepřetržitě doplňovat toaletní papír, který je navíc měkký a kvalitní. Bude se také starat o čistotu a o vůni těchto vybraných toalet. Na jejich stanovišti si budete moci koupit s 50% slevou i vlhčené ubrousky a další prostředky osobní hygieny.

Festivalová aplikace

Kdo si ještě nevšiml, že jdeme s dobou a máme od letošního ročníku festivalovou aplikaci, může číst ZDE. Můžete si v ní můžete zakliknout kapely, které určitě nechcete prošvihnout. 15 minut před jejich vystoupením vás telefon upozorní, že se blíží čas. Zároveň vás skrze aplikaci budeme moci informovat o časech autogramiád či případných změnách v programu. Je napěchována informacemi všeho druhu, které můžete během festivalu potřebovat. Doporučujeme aplikaci stáhnout ještě předtím, než vyjedete.

Dvě místa na nabíjení telefonů a dalších zařízení

Někdo by mohl namítat, že používání aplikace mu jeho smartphone může vybít a co on potom bez zdířky ve stanu zmůže? Máme pro vás dobrou zprávu. Letos si budete své přístroje moci dobít jak u Greenpeace tak u speciálního stanu na dobíjení Charge-it! V Charge-It, které najdete vedle infostánku, zaplatíte 50 Kč za nabití a vratnou zálohu 300 Kč za powerbanku a kablík, který pasuje k vašemu telefonu. Powerbanku strčíte s telefonem do kapsy a ten se vám během pár hodin nabije, máte ho tedy pořád při sobě. Jakmile energii v powerbance vyčerpáte, můžete jí vrátit anebo vyměnit za poplatek 50 Kč za novou. Greenpeace nabíjí zcela zdarma, musíte si ale donést vlastní nabíječku a zařízení zanechat po dobu nabíjení ve stanu GP.

LED obrazovka

Vzhledem k tomu, že se festival kříží s vrcholem letošního fotbalového mistrovství světa a také proto, že máme v rukou velice čerstvé dva dokumentární filmy týkající se našeho festivalu, přinášíme vám tento rok velkou LED obrazovku, kde bude možné vše sledovat. Více se dozvíte v článku ZDE.

Backstage ticket

Novinkou letošního roku je také speciální edice lístků, které vám umožní vidět festival z druhé strany. Stanovat a parkovat ve speciálním backstage městečku, využívat místních sociálních zařízení a hangoutů a také popíjet v backstagovém baru s kapelami.

 

 

aktualizováno 8.7.2014