Šapitó divadelního stanu se letos ponese v příjemném duchu poeticko-vulgárních kombinací.

Po čtyřech letech se na festival vrací divadlo Vosto5. Kluci tentokrát vyjedou se svou talkshow z kavárny Ondřeje Kobzy. Nebude to proto Kupé v lese, ale Kupé na Mighty. Tomu odpovídá i stylový výběr festivalových hostů: pomyslnému expresu dotazů bude už v pátek čelit basák a tatér Rafan z Lucky Hazzard a sexy zpěvačka Aneta z Prague Conspiracy.

Undregroundová odnož liberecké divadelní scény, Divadlo F.X.Kalby, přiveze v sobotu hned dvě originální hry: rozpustilou „true story“ grotesku Cela a monumentální epos inspirovaný kultovním blogem o flusancích do tváře dobrého vkusu 1000 věcí, co mě serou aneb tvoje bába je komedie.

Mrdá vám v hlavě? V neděli večer bude! Program divadelní stage vyvrcholí tím nejlepším, co může nabídnout dnešní Brno, drzou punkovou písničkářkou Muchou, která zahraje s celou „all stars“ kapelou brněnských alternativních hudebníků. Po loňském úspěchu to opět rozbalí duo Vasilův Rubáš, hrající mimojiné i východní reggae či hipster punk. V sobotu zazní jejich osvědčené fláky i nejnovější singl Maliny. Hravé česko-slovensko-francouzské trio KišQuiche zaujme neobvyklým spojením zpěvu, bretonské harfy a elektrické kytary. Osvědčenou show předvedou Vagyny Dy Praga.

Improvizovat se bude v cestovatelské road-show Brkelemeke, hře o dvou lidech, kteří cestují, aby žili, a žijí, aby byli pořád na cestě. O pásmo bizarních skečů, které ze všeho nejvíce připomínají pudink, do kterého kuchař zapomněl přidat vše kromě motorového oleje, se postará spolek Arte della Tlampač. Čistý freestyle rap rozjedou ve své show mistři slova MC´s Metoděj a Dozer, jinak též pořadatelé českého End of the Weak.

Nově nastudované komedie představí stálice divadelního stanu: soubor Rachtámiblatník i antidivadelní spolek Marza. Festivalový happening „Párečky na grilu“ přiveze biodivadlo Napříč.cz. Celý program tradičně odstartuje v pátek užitečná vztahová poradna spisovatele Marka Tomana alias Dr. Zádrhela, tentokrát na téma: „Jak se seznamovat na festivalu.“

Divadelní prkna jsou opět součástí stanu Radia 1 a jako jediná stage na celém Mighty nabídnou non-stop program díky nezničitelnému moderátorovi Jirkovi Hvězdoňovi. Nebude tedy chybět ani oficiální nápoj divadelního stanu, legendární víno Rucio, které na začátku víkendu obřadně pohřbíme a pak se ho pokusíme za pomoci všech fanoušků vzkřísit na konci festivalu.

Letošní program Divadelního stanu pokračuje v dlouhodobé dramaturgii, v rámci které se už na Mighty Sounds objevila celá řada kvalitních alternativních divadel (Buchty a loutky, Kabaret Caligula, DNO, Wariot Ideal, Depresivní děti, Teatr Novogo Fronta, Cink Cink Cirk) a také netradiční hudebníci různých žánrů (Záviš, Kapitán Demo, Vlastík Plamínek, Jelení loje, Václav Koubek).

Vosto5

Jirka Hvězdoň

KišQuiche

 

Mucha – Chlapi sú kokoti

Vasilův Rubáš – Kravata

Vagyny Dy Praga – Itálie

aktualizováno 18.6.2015