Vladimir 518 & Live Band

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících raperů české hip hopové scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu Bigg Boss. Vzhledem k jeho multižánrovosti a širokému spektru zájmů má však co nabídnout téměř každému – tím tedy myslíme všechny z nás, kteří k hudbě přistupují bez předsudků. Vladimir 518 na Mighty Sounds dorazí s živou kapelu, jejíž rytmické sekci společně vládnou Adam Koller (Bug’n’Dub, Lucie) a Matěj Havlíček (Fast Food Orchestra) a můžete si být jistí, že to jim to valí jako hovado.

Vladimir 518 má na svém kontě dvě desky, první s názvem Gorila vs. Architekt vyšla v roce 2008, druhá (Idiot) o pět let později, tedy na konci minulého roku. Jak již bylo řečeno, paleta Vladimirových zájmů zdá se býti nevyčerpatelná. Když zrovna nedělá hudbu, věnuje se grafice, architektuře, ilustracím, komixům nebo scénografii. Z posledních počinů lze zmínit napríklad zmapování subkultur v knihách Kmeny a Kmeny 0, které se navíc brzy dočkají televizního zpracování formou dokumentu. Jeho poslední features v Mighty Freezinu, jak hostování v rubrice Videorama tak rozhovor týkající se Kmenů, přikládáme.

web     facebook     youtube    

Hentai Corporation

Hentai Corporation lidi buď žerou, nebo je vůbec nemůžou vystát. Tady zkrátka neexistuje nic mezi, za čímž částečně stojí ne pro každého jednoduše stravitelná hudba, ale stejně tak svérázný humor frontmana Radka Škarohlída. S ním – tedy když si zrovna na pódiu nedobírá Richarda Krajča – se úplně klidně může stát, že pošle bez skrupulí do prdele kohokoli z nás (jak se budete moci přesvědčit v dubnovém Mighty Freezinu).

Dohromady se Hentai Corporation dali v roce 2005 a nedostatkem fanoušků rozhodně netrpějí. Sklízejí pochvalné kritiky, které jsou jim však, jak jinak, než u věnce. Sází hlavně na živá vystoupení. Kdo má rád rock’n’roll s pořádnejma koulema, který tu a tam připomene ty nejúchylnější projekty Mika Pattona z Faith No More, určitě si přijde na své. A většina ostatních vlastně také.


facebook     youtube     bandzone

Queens Of Everything

Pořádnej punk’n’roll poháněnej dechovou sekcí ostrou jako břitva. Queens Of Everything vznikli jako pohrobci celé řádky pražských kapel a ten mix je uchu pozorného posluchače velmi povědomý. 2v1, Bad Tones, Flaming Cocks – všechny tyto elementy se v hudbě QOE promítají, nicméně jedou si po své ose, kterou je energický koktejl všeho, co mají posluchači Mighty Sounds rádi. V těchto týdnech se Queens Of Everything nacházejí ve studiu, kde natáčejí zbrusu nový kotouč. Videoramu (ohodnocení deseti videoodkazů) s kontrabasitou Rafanem, které jsme pár měsíců zpátky otiskli ve Freezinu, si můžete přečist zde.


facebook     youtube     bandzone

Criminal Collection

Nejlepší český soft-core. Chuligání ze vsetínského Bronxu, rybníkářští raubíři, horalští pastevci a kulináři vábivých melodií, u kterých samičky padají k nohám jak shnilé žňůvky. Ano, i ti dorazí na desátý ročník festivalu Mighty Sounds, provedou vás svým světem a zahrají pár pecek ze skvělého alba „Something To Live For“. V podání Criminal Collection se těšte na pořádnou dávku melo-punku.


web     facebook     youtube     bandzone

The Moonshine Howlers

Slunce přímo nad hlavou svými paprsky píchá do již tak vyprahlé půdy a na terase před dřevěnou chajdou dřímá vedrem znavený kovboj s kloboukem zaraženým do čela. Máte-li rádi hillbilly, hellbilly nebo velmi zjednodušeně řečeno country nasáklé whiskey a naplněné skutečnými příběhy ze života, pak jsou Moonshine Howlers pro vás jasná volba. Nejlepší alternativa pro všechny, kterým sedí Bob Wayne nebo Hank III.


facebook     youtube     bandzone

Homebwoyrasta

Olomouc skrývá reggae klenot, který zraje jako víno. Homebwoyrasta vám mohli uniknout z několika důvodů. Tím prvním je, že vás reggae nezajímá, tím druhým je neznalost a posledním možným důvodem je to, že jste je naposledy slyšeli ve formě, která už neplatí a ze které se kapela posunula o několik levelů dál. Homebwoyrasta založil Martin Svoboda s Láďou Svrčkem v roce 2008. Od té doby už stačili vystoupit na prestižním Rototom Sunsplash festivalu a opakovaně pak na festivalu Reggae Area či Reggae Acker Fest v Dorsheimu. V těchto dnech se kluci chystají do studia k natočení svého debutu.

facebook     youtube     bandzone

Green Monster

Zelené monstrum v čele s frontmanem Kosmákem se dalo dohromady v roce 2001 a vzhledem k tomu, že patří z zásadním pilířům této žánorvé odnože u nás, není potřeba je nikterak dlouze představovat. Green Monster debutovali albem 100.000 Punkroc­kers In The Green Valley a v prosinci minulého roku vydali zatím poslední album Bloody Run. Green Monster skvělě doplní své zahraniční kolegy Nekromantix, Bloodsucking Zombies nebo třeba Koffin Kats.

facebook     youtube     bandzone

Bad Tones

Bad Tones byli nějaký ten čas v limbu, ale naštěstí pro všechny fandy psychobilly se z něj probrali a vystoupí i na desátém ročníku Mighty Sounds. Kde jinde než ve stylově vyčapaném stanu Lucky Hazzard. Dohromady se Bad Tones dali v roce 2007 a navzdory své promáklé strašidelné image a textům plných posmrtného života a záhrobí je jejich hudba uchu lahodící a rytmická. Těšte se na pořádný psychobilly nášup v podání skvělého pražkého tria.


web     facebook     youtube     bandzone

Kung-Fu Girlz

Další česká parta, která se rok co rok zlepšuje a kdo Kung-Fu Girlz nějaký pátek neviděl, mohl by být mile překvapen. Syrové a přesto melodické kytary, naléhavý hlas, ale i street punkový náboj. Povedený mix The Clash, Circle Jerks a zároveň třeba i Yuppicide, to všechno s nakřáplým garážovým zvukem!

facebook     youtube      bandzone

aktualizováno 30.3.2014