Vavamuffin (PL)

Na naše východní sousedy jsme nemohli zapomenout ani tento rok, nejen kvůli častým zmínkách na našem guestbooku. Vavamuffin se zformovali v roce 2003 ve Varšavě a nyní patří k jednomu z nejvýraznějších uskupení místní scény. Jejich muzika je pestrou směsicí reggae, dancehallu, roots a raggamuffinu a kapelu charakterizuje vokální trio, které tvoří hlavní tvář kapely. Právě tyto tři persóny utkvěly v paměti diváků, kteří se rádi na koncerty Vavamuffin vracejí pro jejich energičnost a výbušnost.

Vavamuffin umějí skvělě propojovat žárny postavené na původním reggae a dancehallu a to včetně jejich modernějších odnoží. V České republice má kapela poměrně silnou základnu fanoušků a my jsme si jistí, že se můžou těšit na skvělou šou, kterou v Táboře kapela zajisté předvede.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=C8bOyCq0OXw

Davová Psychóza (SK)

Davovku není potřeba dlouze představovat, neb patří k tomu nejlepšímu svého žánru, jak u nás, tak na Slovensku. Dohromady se dali před více jak pětadvaceti lety, takže o nich můžeme bez uzardění mluvit jako o skutečných legendách.

Za léta  koncertování a nahrávání Davová Psychóza neztratila nic ze svého drajvu a nasazení. Je to zkrátka ten typ kapely, která s přibývajícími roky zraje, zachovává  si pořád stejnou tvář a narozdíl od některých svých kolegů má pořád co říct. V roce 2013 se uskuteční už druhé vystoupení Davovky na Mighty Sounds, tak se budeme těšit, co si pro své fanoušky připravili tentokrát.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=7JWsPAEzhFI

aktualizováno 3.4.2013