řinášíme vám poslední várku kapel, které se objeví na Mighty Sounds 2015! Letos se můžete těšit na ska/punk/corové Jet 8, hardcore/punkové Thalidomide a Just War, rock’n’rollové Dead Letters,  punkrock v podání dívčí kapely Sour Bitch a poslední zahraniční bandy ze samého srdce St. Pauli – Fischmarkt. Line-up doplní ještě staří dobří známí The Hope, ale také úplní nováčci na české scéně: Shelter Six, Godspeed Hellbound a Ice-Scream!

Jet8 

Opravdoví matadoři na české scéně, kteří před celými 10 lety povstali z popela kapel Bandaska a Obříska. Po mnoha personálních změnách se konečně ukotvili jako šestičlenná brass-punk/coreová banda. Svůj hudební směr prezentují jako brass-punk cocktail, což vystihuje jejich vzory a vlivy na ně působící, vyrůstající z kořenů HC a punku, protřepané a namíchané v exkluzivním výbušném molotowově koktejlu. To vše je řízeno vášní dělat věci po svém a držení se D.I.Y. etiky. 

facebook  bandzone lastfm youtube bandcamp

Thalidomide

Thalidomide se zformovali jako power-pop-trio chlapců okolo 16 let, již v roce 1993, navazujíce na tradici kapel typu Black Flag, Dead Kennedys, SS Decontrol, D.O.A., Minor Threat, The Freeze či Minuteman. Jedinou možnou charakteristikou vystihující dnešní produkci tohoto 1/2 pražského seskupení je Hardcore, ovšem dle vzoru `81.

facebook  bandzone lastfm youtube

Dead Letters

Mělník, zima 2011

Dva skoro čtyřcátníci seděj u piva, očividně sjetý dobrým THC. Nad nima se točí větrák. Připadá jim jako vrtule u letadla. Chtěli by do toho aeroplánu nasednout, ale těla maj příliš ztěžklý.
Elvis: Co budeš dělat, když Anyway končí?
Bohouš: Koupíš si bicí a založíme duo.
Elvis se podívá očima úzkejma jak dvě žiletky a řekne: Tak jo.
A tak se, ani ne za tejden, ze zkušebny u vlakáče začaly ozývat první jedovatý tóny Dead Letters.

facebook  bandzone lastfm

Godspeed Hellbound

Godspeed Hellbound jsou další inkarnací thrash metalových Godhate a obzvláště punk’nrollových Phantoms on Fire, kterými prošli všichni tři členové. Prostě známý ksichty, nová parta a od podlahy řezavej metalickej, ale melodickej rock’n‘roll připomínající například Mötorhead, Backyard Babies, the Misfits nebo Monster Magnet.

Shelter Six

Kapela Shelter Six vznikla na podzim roku 2014 vesměs z bývalých členů kapel the Gangnails Players Go Places a Limoges. Sestavu SI6 tak tvoří legendární pražský punkáč, kytarista Vasilis Nikolos , charismatická zpěvačka Ester Inanna, bubeník  Libor Křivánek a basák Pavel Chaloupecký. Tahle parta kloubí prvky rockabilly s klasickým melodickým punkem střihu 77.

facebook  bandzone  youtube

Just War

Just War ve kterých hrají bývalí členové Demarche, Exekuce, Climax nebo V.T. Marvin mastí agresivní hardcore-punk či crust-punk ve stylu the Casualties, Total Chaos se zřetelným odkazem na klasické D-beatové kapely jako Discharge, GBH či the Broken Bones. Just War jsou víceméně věrní svému názvu a po celou délku svého setu budou vaše ušní bubínky pod pěkně brutální palbou.

facebook  bandzone lastfm youtube

Sour Bitch

Female punk rock v podání čtyř krasavic nevystoupí na Mighty Sounds prvně, takže se dá očekávat, že jejich hudba i dokonalý vzhled opět přiláká mnoho fanoušků.

facebook  bandzone lastfm youtube

The Hope

Budějovická parta, která, i když s jejich menšími výhradami, by se dala  popsat jako melodic rock, jenž svými melodiemi a náladami podniká cesty od the Cure až po Johnyho Cashe avšak s ženským vokálem.

Netradiční, velmi zajímavá záležitost, kde se mimochodem na basu předvádí matador českého skatebordingu Míra Bartoš.

facebook  bandzone  youtube

Fischmarkt (DE)

Streetpunková parta Fischmarkt pochází přímo z hamburské čtvrti St. Pauli takže mnoho jejich textů logicky velebí místní punkovou fanouškovskou základnou proslulý fotbalový klub. Fischmarkt o sobě sice tvrdí, že jsou punkoví romantici, ale klasické riffy po vzoru britských oi! kapel a drsný vokál přeci jen ukazují, že severoněmecká představa o romantice nemá nic společného s líbáním pod rozkvetlou třešní.

facebook  web youtube

Ice-Scream

Mladá kapela z Prahy, hrající směs všeho možného i nemožného, od punku přes rock’n’roll po taneční hudbu.
Každý je jiný, ale dohromady utváří neskutečnou energii! Cílem není dávat lidem poselství, ale zábavu!

facebook  bandzone youtube

aktualizováno 14.6.2015