The  Toasters (USA)

New Yorská 2tone legenda The Toasters se svým naprosto nevyčerpatelným koktejlem hitovek zpátky na místě činu! Originální pionýři třetí vlny ska už brouzdají po klubech a festivalech od roku 1981, tedy neuvěřitelných 34 let. Ústřední postavou Robert “Bucket” Hingley je zároveň jedním ze zakladatelů kultovního ska labelu Moon Ska Records, později přejmenovaného na Megalith Records.

wiki  facebook  youtube  last.fm   twitter

The Porters (DE)

Poprvé na Mighty Sounds, nikoliv však v České republice. Kluci míchají tradiční folk s živelnou punkovou energií. Kvintet z německého Düselldorfu přiveze náladu irské hospody, amerického country, šedesátkového garage punkrocku a v neposlední řadě i nějakou tu baladu typickou pro tento žánr. Takže pozvedněte číše a jde se tančit.

web  wiki  facebook  youtube  last.fm 

James Cole (CZ)

Naše nejoblíbenější postava pražské rapové scény s metalovou duší James Cole na Mighty Sounds 2015!

James Cole, Phat, Kapitán Láska, Don Koulion, Rudolf Hnis… Nazvěte ho jak chcete, vlastním jménem Daniel Ďurech je ale stejně vždycky jenom jeden. Nezaměnitelný hlas z Brandýsa nad Labem, se po přistěhování do Prahy seznámil s dnešním Hugo Toxxxem a ještě než společně stihli obrátit český rap naruby albem Toxic Funk, vydal James svou první sólovku Frekvence P.H.A.T. v roce 2002 pod labelem Terrorist? (dnes Bigg Boss).

Od té doby zkompletoval další desky a kromě členství v Supercrooo se podílel například na projektech jako Nadzemí, Jed na krysy nebo Orikoule. Ne nadarmo je taky považován za jednoho z nejtalentovanějších a nejoriginálnějších mcs u nás, což by měl letos opět potvrdit plánovanou deskou či možným pokračováním zmíněného Nadzemí. Jestli uzraje v roce 2015 čas i na jeho metalový projekt, se nechme v tuto chvíli zatím překvapit.

facebook  youtube  last.fm 

Houba (CZ)

Kapela Houba vznikla v roce 1995 na troskách grind/punkové kapely SRPŠ. V roce 1997 kluci natočili první nahrávku „Fičící Pes“. Druhé demo následovalo ve stejném roce („Hnus fialovej“) a kapela se naplno rozjela na turné po České republice. V roce 1999 vychází deska „Pan Káč“, jako první natočené v plzeňském studiu AVIK. Tomuto studiu jsou nadále věrní a chrlí jednu desku za druhou. Mimo to koncertují po celé ČR i mimo ní. Houbu charakterizuje melodický styl a energické vystoupení. Pro návštěvníky Mighty Sounds oblíbená klasika. 

web facebook  bandzone  twitter lastfm youtube

The Atavists (CZ)

Kvalitní surfovou vlnu v Čechách, pokud se nespokojíte s fejkovou za člunem nebo kdesi na řece, najdete jen těžko. O kvalitním surf rock’n´rollu by se to dalo taky říci, ale to by tu nesměli být The Atavists! Tahle perfektní parta z Hradce Králové vás vezme na projíždku po vlnách surfových kytar a parádního stoner rocku.

facebook  youtube bandzone

The OXX (CZ)

The OXX. Kolečko, křížek, křížek. Skejty, piva, rock’n’roll. Tři náctiletý hovada ze zaplivaný garáže, co mají díru v triku, ale nebrečej. Kombinace kalifornský pláže se špetkou devadesátek v DC. Anyway v srdci. Debutova deska s názvem Hole In My Shirt vyšla minulé léto na Election Records.

bandcamp bandzone  facebook  youtube  last.fm 

aktualizováno 31.5.2015