The Silver Shine 

Vintage punk’n’rollové trio z Budapešti The Silver Shine v čele s kontrabasistkou a zpěvačkou Kristou se dalo dohromady v roce 2004. Po několika evropských tour se kapela vydala do Brazílie a USA, aby si rozšířila svou fanouškovskou základnu. Momentálně mají The Silver Shine na svém kontě neuvěřitelných 32 zemí, ve kterých se objevili na turné. V jejich hudbě lze slyšet klasický rock’n’roll, ale i, jak sami přiznávají, vlivy svých velkých oblíbenců Social Distortion a Motorhead. K tomu všemu šest pěkně nadupaných alb. Extrémní energie, vintage mikrofony, černočervený custom kontrabas, to všechno jsou charakteristické rysy party, kterou si s jinou nespletete a která krásně doplní své rock’n’rollové kolegy!

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=TehjTZRy48o

ZNC

Znouze na Mighty nevystoupila celých osm let a nyní si zahraje hned druhý rok po sobě. Rozhodli jsem se, že potom, co jsme je tak dlouho zanedbávali, je pozveme znovu. Kluci se dali dohromady v roce 1986 a jejich sestava prošla celou řadou změn. Momentálně se usadili v naprosto garážovém triu, které je patrřičně syrové a neuvěřitelně jim sedne. Loni stan, ve kterém hráli, přetékal a tento rok to zřejmě bude obdobné.

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=BCeGBcFXHSk

Slaves of Stadium Rock

Anyway, jenž ještě do nedávna (díky své účast na jediném zimním vydání v roce 2006) drželi absolutní primát, co se počtu vystoupení na Mighty Sounds týče, to vloni finálně zabalili, ale Méďa (svého času také frontman legendárních Clean Slate) nesvěsil svou tamburínou omlácenou hlavu a okamžitě postavil all-star team ostřílených matadorů, kteří prošli například kultem všech vyhulenců Slut, českou punkovou klasikou Plexis nebo leadrem kdysi slavné strakonické scény Landmine Spring.

Slaves of Stadium Rock tudíž není kapela mladejch nadšenejch kucí, ale chlápků, který toho maj na český undergroundový scéně za sebou víc, než by normální smrtelník unes. Přestože všichni členové dělávali tak trochu něco jinýho, výsledkem je nabušená kapela, která ač rozmanitě mísící vlivy Helmet, Fugazi, Hot Water Music, MC5, Monster Magnet, Eagles of Death Metal nebo Fu Manchu, funguje jako jeden monolit a valí s neuvěřitelnou lehkostí a přesností jednu skvělou pecku za druhou. Slaves maj za sebou sice asi dva a půl koncertu, ale stačili už vydat debutovou desku, která ční  vysoko mezi tim nejlepším, co se u nás za poslední rok vyprodukovalo. Na živo je to ještě větší masakr, takže zamáčkněte slzu za Anyway a dejte si bacha ať se neposerete.

facebook: https://www.facebook.com/pages/Slaves-Of-Stadium-Rock/401081733297065

aktualizováno 2.6.2013