The Rumjacks (AUS)

Je tomu dva roky, co tahle skvělá celtic punková parta vystoupila na Mighty Sounds, a sklidila ohromné ovace. Na včerejší a dnešní koncert v Rock Café je už beznadějně vyprodáno, proto jsme rádi, že na ty z vás, na které se nedostalo, nyní dojde v létě pod širým nebem právě na Mighty Sounds.
The Rumjacks vznikli v roce 2008, což je k jejich současné pozici na scéně docela nedávno. Kluci kombinují širokou paletu hudbeních vlivů, zahrnující elementy punku, rocku i keltského folku, které vás atmosférou vrhnou přímo do začouzené irské pivnice. Na svém kontě mají tři alba a v létě 2018 se navíc chystají do studia, takže se můžeme pomalu začít těšit na nové věci.

Rude Pride (ESP)

Tahle Oi! partička z Madridu vznikla v roce 2013 na popud pětice zkušených kámošů, kteří do té doby už hráli v různých projektech zahrnujících žánry ska, reggae, soul, punk i hard core. Poté, co zveřejnili své dvě první písničky, jejich mailbox byl zasypaný nabídkami na koncerty ze všech stran, a tak se do toho vrhli po hlavě. V roce 2014 natočili svoje debutové album, které vyšlo o rok později na Bandworm Records v limitované edici 1000 kusů, a už je vyprodáno. 13. října vydali zbrusu nové album “Take it As It Comes”, se kterým mají veliké plány, zahrnující turné po Evropě a Latinské Americe, a na seznamu nebude chybět ani Mighty Sounds v létě 2018.

Ducking Punches (UK)

Tahle čtyřčlenná punkrock/folková banda z Norwich toho má za sebou už opravdu hodně. Již na více než tisícovce koncertů po celém světě povyprávěla své balady, které opravdu chytnou za srdce. Punkrock neobvykle doplněný o housle mnohým připomene třeba Franka Turnera, se kterým Ducking Punches odehráli nejeden koncert. Na Čápák dovezou nové album „Alamort“, které vyjde v březnu 2018.
The Tips (DE)
The Tips jsou důkazem toho, že reggae kapely řízlý punkem nemusí pocházet nutně z Kalifornie. Kdo ví, kde k tomu přišli, ale v jejich hudbě je slyšet odkaz slunce, moře, BBQ i surfování. Tohle tříčlenné německé kombo prostě poctivě míchá druhou dobu a tu a tam si odskočí do rozzlobených vod punku. Leckomu tak The Tips připomenou legendární Sublime. Zkrátka a dobře Mighty kapela jako vyšitá.