The Restarts (UK)

Přestože se londýnští The Restarts dali dohromady až v roce 1995, mohlo by se leckomu zdát, že vznikli minimálně o deset  let dříve. Tohle londýské trio totiž poměrně zdatně do své tvorby zapracovává hudební prvky zřetelně odkazující především k druhé punkové vlně.

Uplynulo ale dlouhých sedm let, než se hoši prokousali k prvnímu plnohotnotnému albu. Ne tedy, že by do té doby lenošili. Do roku 2002 pilně koncertovali, vydali demo, dva sedmipalce a jedno dvanáctipalcové splitko společně s holandskými Fleas And Lice, které později vyšlo i na CD.

Zatím poslední kousek téhle DIY party z letošního roku nese název „A Sickness Of The Mind“ a můžete si ho celý poslechnout na jejich Soundcloudu zde.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

Church Of Confidence (DE)

I druhá zveřejněná kapela – Church Of Confidence – má na Mighty Sounds svoji premiéru. S předešlou kapelou má společné to, že vznikly v totožném roce, tedy 1995. První album příliš neodkládali a natočili ho ani ne dvanáct měsíců po svém vzniku, vyšlo však až v roce 1997.

Zatím poslední, v řadě šesté album s  názvem „In Black & White“ vyšlo v tomto roce a obsahuje 12 nadupaných rock’n’rollových fláků, z nichž ani jeden nepřesahuje 3 minuty. Tvorba Church Of Confidence je melodickým mixem punkrocku a rock’n’rollu a je vlastně velmi zvláštní, že se tak kvalitní a žánrově spřízněná kapela doteď na Mighty Sounds nepředstavila. Napravujeme.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

RedSka  (IT)

RedSka jsou narozdíl od dvou předešlých mnohem mladší kapelou. Vznikli „teprve“ v roce 2001 a na Mighty Sounds už vystoupili v roce 2010. Letos skvěle doplní své italské kolegy Talco a to nejen podobností hudební, ale i podobnou politickou angažovaností, která je, jak už z názvu vyplývá, silně levicová.

Redska hrají melodický ska-punk postavený na polkovém rytmu patchanka. Ten je u českého publika, potažmo u velké části fanoušků festivalu MS, velice oblíbený pro svoji přimočarost a tanečnost. Momentálně vydali RedSka zbrusu nové EP  s názvem „Bella Ciao“.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 22.12.2013