The Offenders (IT)

Mnoho fanoušků této italské bandy zaplakalo, když se minulý rok dozvěděli, že kapela ze zdravotních důvodů nevystoupí. Mrzelo to jak nás, tak Offenders a tak je druhá šance na MS 2014 samozřejmostí.

The Offenders se dali dohromady v italském městě Cosenza v roce 2005. O čtyři roky později však přesídlili do Berlína, odkud se mohou snadněji dostat ke stávajícím i novým fanouškům. Je pravda, že v současné době třetí vlna ska trochu polevila, avšak žánr, který zastupují skinheadi Offenders, nikoliv. Svojí hudbou a texty se jasně hlásí ke kořenům jamajské hudby, o čemž vás konečně přesvědčí v létě 2014 na letišti v Táboře.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

The Offenders vydali před rokem LP s názvem „Lucky Enough To Live“ a servírují na něm třináct fláků z žánru tradičního ska, 2 Tone a skinhead reggae, přičemž uslyšíte i trochu toho MOD rocku. Deska zachutná na první poslech a můžeme ji vřele doporučit. Od minulého roku však nelenili a v lednu vypustí na svět další album s názvem „Generation Nowhere“, ze kterého 6. prosince vyhodí i ochutnávku ve formě videoklipu.

Naposledy měli návštěvníci Mighty Sounds možnost vidět The Offenders už pět let nazpátek, tenkrát ještě na loukách v Olší. Byl to rok bahňák a už tenkrát tahle parta pravověrných rudeboys roztancovala nemalý počet fanoušků. Není se čemu divit, šlape jim to jako kráva a mají potřebnou zásobů hitů a chytlavých refrénů a jen těžko začne jejich vystoupení nudit. Jestli se tedy vrátí ze svého současného tour po Číně, máte se na co těšit!

Koffin Kats (US)

Tahle psychobilly trojka z Detroitu není v našich luzích a možná ani hájích žádnou novinkou. Hoši křižují pódia jak svých rodných US and A, tak starého kontinentu už přes deset let. Vzhledem k tomu, že mají na kontě přes 1500 koncertů, by se spíš ale dalo říct, že z Detroitu jen pochází. Jejich domovem je spíše dodávka a každý den jiný klub. Jejich neutuchající elán do hraní a luxusní mix psychobilly a punkrocku je dostal na tour se špičkami žánru jako jsou Mad Sin, Nekromantix nebo The Meteors. Na svém kontě mají již 7 alb, z nichž to nejnovější „Born Of The Motor“ přivezou na Mighty Sounds.


web     myspace     facebook     youtube     last.fm

Na Mighty Sounds se naposledy ukázali v roce 2011 a rok nato se představili s nebývalým nasazením, se kterým vymačkali poslední zbytečky energie z návštěvníků Mighty Sounds afterparties.

Death Before Dishonor (US)

V posledních měsících na našem guestbooku rostou žádosti o kvalitní HC jako houby po dešti a tak jsme se rozhodli přihodit i první z kapel tohoto žánru. Šáhli jsme do opravdu úrodné oblasti za velkou louží a to do bostonské hardcorové scény. Death Before Dishonor nejsou žádný nováčci, jelikož to řežou už od roku 2000. Za sebou mají pět alb, demáč a nějaká ty splitka a opravdu to nevypadá, že by jim docházela síla. DBD čerpají ve své tvorbě především z kapel jako jsou Agnostic Front a SSD anebo také z partiček, které jste mohli vidět živě na Mighty – Pennywise, Madball nebo legendární Suicidal Tendencies.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 1.12.2013