The Offenders

The Offenders jsou u nás jako doma, mohli jste je vidět jak na Mighty Sounds, tak třeba i v klubu Buben. Dohromady se dali v italském městě Cosenza v roce 2005. O čtyři roky později však přesídlili do Berlína, odkud se mohou snadněji dostat ke stávajícím i novým fanouškům. Kluci se na tento hudební žánr koukli i z trochu jiné stránky. K věrohodnosti této party přispěla jejich hudba, texty i jejich rude boys image. Ve všech aspektech se hlásí ke kořenům žánru a odmítají jakékoliv formy rasismu, fašismu a xenofobie. O tom, kam se za ty roky posunuli, vás přesvědčí tento rok na Mighty Sounds.

Buzerant (home metal)

Legendární formace, se kterou natáhnete brka! Bicí soupravu trápí sám Petr Čtvrtníček a do mikrofonu káže svá hnědomoudra Centrální buzna lidstva pan Leoš Noha. Hnědá je dobrá, Slzy z mý klády šedivý a spousty dalších fláků od kaďáku. Kapela Buzerant uzavře svým hudebním svěračem celý program stanu R1.

Flowers for Whores

Některá břemena jsou příliš těžká na to, abyste je mohli unést sami. Občas prostě potřebujete někoho, kdo vám dodá kuráž křičet, kdo vám pomůže najít způsob, jak ze sebe dostat všechny ty sračky, který se ve vás nahromadily, bez toho, abyste se museli totálně zbořit v hospodě. Někoho, kdo přináší katarzi.
Flowers For Whores v sobě mají přesně tuhle sílu.
Je zakódována jak v nekompromisních postupech staré metal/hardcore (pozor, nikoliv „metalcore“!) školy, natlakovaných do výbušných songů pod sílou drtivé rytmiky, tak ve spalujícím vokálu a textech, které dokonávají dílo zkázy a zároveň přináší pocit znovuzrození. Pro všechny, kteří mají rádi např. Misery Signals, Darkest Hour nebo i Modern Life is War jsou „Kytky“ jasnou volbou.

Kittchen (industrial folk)

Osobitý maskovaný muzikant přiveze společně s bubeníkem Tomášem Neuwerthem emocemi nabité vystoupení. Z kuchyně, kde tento alternativní umělec natočil své první album, se přesunul na pódia klubů a festivalů. Na Mighty na stagi Radia 1 to bude jeho premiéra.

Sour Bitch

Punkrockový dívčí kvartet se vrací na Mighty Sounds v plné polní! Přivezou s sebou totiž úplně nové album Tough love. O to, že bude mít opravdový a nefalšovaný „mighty sound“ se postaral jako producent náš kolega Kubák a musíme připustit, že se deska děvčatům opravdu povedla!  Kdo by chtěl okusit z tohoto skvostu dříve, standardní CD i krásný vinyl pokřtí 28. června v pražském Rock Café!