The Neville Staple Band (UK)

Neville Staple, jeden ze zpěváků kultovní 2tone party The Specials, přijede se svým kombem The Neville Staple Band na letiště do Tábora! První Nevillova pletka s The Specials proběhla ještě v době, kdy se kapela jmenovala The Coventry Automatics a kdy ji managoval Bernard Rhodes, který v té době dělal zároveň manažera The Clash. Neville jel s kapelou jako roadie, připletl se na pódium a už z něj nikdy neslezl. Po rozpadu The Specials vystupoval společně s Terry Hallem a Lynval Goldingem v poměrně úspěšné britské new wave partě Fun Boy Three.

V roce 1990 se dal dohromady s Ranking Rogerem z The Beat a založili Special Beat. Special Beat byla revivalová kapela, která hrála především hity obou zmíněných kapel a byla jen reakcí na ska boom, který v té době nastal v USA. Neville se přestěhoval do Kalifornie a spolupracoval například s No Doubt, Rancid nebo Unwritten Law. Objevil se i ve skladbě kanadských The Planet Smashers.

V roce 2004 se Neville vrátil do Británie a založil kapelu Neville Staple Band, kterou poskládal ze členů bristké ska kapely Bad Manners. Od roku 2004 Neville se svoji partou křížem krážem projel Ostrovy, Evropu, Střední východ, Austrálii a Nový Zéland. V červenci 2012 se na tuto živoucí legendu můžete těšit do Tábora!

http://www.myspace.com/nevillestaplefromthespecials

 

Street Dogs (USA)

Nadupanou punkrockovou partu z Bostonu Street Dogs založil v roce 2002 původní zpěvák Dropkick Murphys Mike McColgan. Do dějin bostonské punkové scény Street Dogs vstoupili demem, které obsahovalo sedm písniček. Kapela se upsala CrossCheck records a v roce 2003 vydala svůj debut Savin Hill. Album produkoval zakladatel legendárních The Mighty Mighty Bosstones Nate Alber a jako hosté se na něm objevili i Barr a Ken Casey z Dropkick Murphys. Úspěsnost alba potvrdila i účast na turné v podobě předskokanů Flogging Molly, matadorů keltského punku.

Druhé album Back To The World teprve kapele otevřelo cestu vzhůru. Vydala se na nekonečné turné po Spojených státech, Evropě, Austrálii nebo Japonsku a otevírala vystoupení svým slavnějším kolegům z Bad Religion, Social Distortion, Rancid, Tiger Army nebo The Bouncing Souls. V roce 2005 vystoupili Street Dogs na Vans Warped Tour a také se vydali na své první samostatné turné.

Později kapela vydala ještě desky Fading American Dream (2006), State of Grace (2008) a Street Dogs (2010) a odjela několik dalších Vans Warped Tour. S albem State of Grace se kapela jednou provždy upsala prestižnímu punkrockovému labelu Hellcat records.

Street Dogs jsou svěží kapela, která přesně ví, za jakou strunu zatáhnout. Jejich energický valivý punkrock navíc podkreslují úžasně nakažlivé melodie.

http://www.myspace.com/streetdogs/

 

Poison Idea (USA)

Pro nejednoho fajnšmejkra s radostí zveřejňujeme kultovní oregonskou hard corovou legendu Poison Idea, kterou před neuvěřitelnými dvaatřiceti lety založil Jerry A aka Jerry Lang. Inspirováni Black Flag, The Germs nebo Discharge, vydali se na nekonečnou pouť po amerických a evropských klubech. Poison Idea má na svém kontě sedmnáct desek, deset singlů, neuvěřitelné množství živáků a kompilací. Kapela za úctyhodnou dobu hraní prošla několika reformami, ale nic ji nedokázalo zastavit. Ne nadarmo tuto perfektní HC partu uváděly jako jednu z inspirací například kapely Nirvana, Pantera, Turbonegro nebo Napalm Death.

http://www.myspace.com/blankblackoutvacant/

 

aktualizováno 2.12.2011