The Movement (DK)

Dánské trio The Movement ovlivněné hnutím MOD – hudbou i stylem oblékání, ve své hudbě čerpá z odkazu punku, rock’n’rollu a ska. K jejich image patří nažehlené košile a saka. Kapela se řídí heslem: „clean living under difficult circumstances“. Charismaticky odzpívané politicky laděné texty, dokonale dokreslují energickou a vzpurnou hudbu, která je postavena na velmi melodických postupech britského” typu, po vzoru The Jam, The Who nebo The Clash. Jejich hlavni zbraní jsou však živá vystoupení, kde dokonale působí paradox mezi jejich uhlazenou image a rockovou energií.

web  facebook  youtube lastfm

Straightline (DE)

A teď pořádně zbystřete – jeden z černých koní letošního Mighty Sounds je tady! Tahle neuvěřitelně našláplá skate punková parta  s výlety to melodického hcčka z Mnichova, ze který stříká energie každým coulem, je dokonalým příkladem toho, že evropské vody skrývají ještě velkou spoustu pokladů. Straighline hrají již neuvěřitelných 18 let, za které projezdili celou Evropu, Japonsko i jižní Ameriku. Vydali řadu EPček i řadových alb a doprovázeli nejednu ze špiček ve svém žánru. Teď je čas, aby ukázali co v nich je i vám na Mighty Sounds!

facebook  youtube lastfm

Gangnails (CZ)

Česká rock’n’rollová klasika, která v současné době koncertuje velmi sporadicky, nicméně si po ochutnávce na Jarním Mighty atmosféru letního večírku ujít ani tento rok nenechají. Dohromady se dali v roce 2001 a na svém kontě mají tři desky.

bandzone  facebook  youtube lastfm

No Chance of Recovery (CZ)

Mladá melohardcorová scéna v tuzemsku začíná opravdu narůstat a my tuto vlnou, stejně jako minulý rok, nemůžeme ignorovat.  Jednou z těchto kapel je opravdu emotivní banda z Prahy,No Chance of Recovery, která česká pódia křižuje teprve něco přes tři roky, zkušenosti však čerpají ze svých dalších projektů jako jsou nebo byly: Birds and Wolves, Black Bay, This Night Draws The End, Diptheriie či ZMAR. Jejich podání hudby na pomezí  oldschool ema a současného melodického hc vás však strhne jako u ostřílenejch matadorů.

facebook  youtube 

Jet 8 (CZ)

Pražská ska corová úderka Jet 8 nedávno vydala parádní album s názvem Music Industry Sucks. Kapela si ve své podstatě s novou desku přiznala, jaká hudební poloha jim nejvíce sedí. Tou je energický punk, hnaný silou kytar a nabroušenou dechovou sekcí. Nenechte si je ujít!

Chasing Christy (CZ)

Druhá dnešní melohardcorová sypačka jsou Chasing Christy z Havlíčkova Brodu. Kluci do toho jdou opravdu srdíčkem.  Krom hraní se hodně angažují v pořádání koncertů na Havlíčkobrodsku a hlavně se jasně a hlasitě vyjadřují k současným nešvarům společnosti (a že jich je).  Za dva roky existence toho zvládli opravdu hodně a jejich tvrdá práce je opravdu vidět a je dobře, že jsou tu stále kapely, které hc berou i striktně jako životní styl.

 facebook  youtube