The Locos (ESP)

The Locos jsou ska punkový projekt druhého zpěváka a nesmrtelného baviče Pipiho, který kapelu založil v době, kdy se Ska-P rozpadli a nebylo úplně jasný, zdali se ještě někdy dají dohromady. Hodně rychle nasbírali fanoušky po celé Evropě, ale i v Latinské Americe. Už v úplných počátcích stíhala kapelu jedna pochvalná recenze za druhou. První deska Locos s názvem Jaula de Grillos vyšla v roce 2006 a nadchla jak fanoušky Ska-P, tak i hudební kritiky. Druhé album Energía inagotable vyšlo o dva roky později a jen potvrdilo směr kapely. Zatím poslední, v pořadí třetí album Tiempos Dificiles vychází v těchto dnech a přináší ten nejmelodičtější ska punkový mix, který si jen lačné ušní laloky věrných fanoušků zaslouží.

Hudba Locos je pestrá a energická a v textové formě jak jinak než vzpurná. Locos stejně tak jako jejich mateřská větev Ska-P ve svých sociálně kritických textech reaguje na současné nešvary světa. Textům však zároveň nechybí ani vtip a ironie. Zkrátka a dobře, Pipi u kormidla moc dobře ví, do jakých vod jeho škuner musí zabrousit. Právě v tomto energicko-dynamickém moři neotřelých kytarových riffů a nakažlivých melodií Pipi pobíhá po pódiu a ukazuje na pachatele globálního chaosu.

Po loňských street punkových No Relax přijíždí poslední ze španělského trojlístku a vy se můžete těšit na jejich neuvěřitelnou energii, která ve vás zůstane ještě dlouho poté.

 

http://www.the-locos.org/
Los Tres Puntos (FR)
Pařížskou partu Los Tres Puntos v roce 1995 založili basista Yan, bubeník Greg, kytarista Max a zpěvák a kytarista Pawala. K těm se brzy přidal klávesista a dechová sekce a Los Tres Puntos coby třináctičlenný ansámbl byl na světě. Jak tomu už u kapel bývá, i tato parta prošla mnohými změnami ve znamení hudby i odchodů členů. Nakonec vytrvala dlouhých sedmnáct let a přijede nám zahrát na Mighty Sounds 2012. Mighty Sounds vždy byl i o méně známých či téměř neznámých ale kvalitních žánrových kapelách a LTP jsou přesně jednou takovou. Je to kapela, která míchá všechny možné hudební žánry, které se u nás na festivalu potkávají jako lidé na promenádě, a my se těšíme, kolik nových fanoušků jim jejich vystoupení přinese. Na svém kontě mají šest CD nosičů, z nichž zatím poslední Hasta la Muerte vyšel v roce 2011.

Los Tres Puntos jsou jako většina podobně orientovaných kapel pestrou směsicí ska i punku okořeněnou latino rytmy. Jejich živá vystoupení nikoho nemůžou zklamat, proto vám vřele doporučujeme, abyste si je nenechali v zápalu přebíhání ujít.

http://www.myspace.com/l3p

aktualizováno 15.1.2012