THE GET UP KIDS (USA) 

Tihle kansasští pionýři hrají už od roku 1995. Jejich druhé album Something To Write Home About se stalo legendárním a jasně definovalo druhou vlnu ema, čímž se The Get Up Kids stali prototypem zmíněného žánru. Tak jako většina ostatních emo kapel, i The Get up Kids se však časem snažili z této škatulky vymanit, jelikož kapely označované za emo neměly zrovna dvakrát na růžích ustláno. V roce 2002 se výrazně odchýlili od zavedeného stylu albem On a Wire, s nímž se vydali na pole vícevrstvého alternativního rocku. Za tento počin se později kytarista Jim Suptic omluvil ve snaze ospravedlnit to, že ovlivnili mnoho punkových kapel a punková scéna té doby se ubrala více směrem k rocku. V roce 2005 se kapela po vzájemných neshodách rozpadla a znovu dala dohromady kolem rocku 2010. Momentálně vydala zbrusu nové album Problems a tak se po letech můžete těšit na skvělý The Get Up Kids na Mighty Sounds 2020.

THE DEVIL WEARS PRADA  (USA)

Metalcorová parta z Ohia vznikla v roce 2005. Hodně kapel tohoto žánru zmizelo na smetišti dějin, ale TDWP především díky své adaptabilitě a schopnosti posouvat žánr přežili. Vkusná kombinace tvrdých kytarových riffů a jisté porce agresivity je vyvážená velmi silnými melodiemi. V listopadu roku 2019 kluci po letech vydali dlouho očekávané album The Act, které sklidilo mnoho pochvalných recenzí, a je tedy opravdu na co se těšit.

OPEN SEASON (CH)

Ska/reggae/groovová parta ze švýcarského Bernu existuje od roku 2000. Pravidelní návštěvníci si určitě kapelu pamatují, jelikož svého času to na Mighty roztáčeli téměř ob rok. Největší devizou kapely totiž není nic jiného než brutálně promakaná pódiová šou, která dokáže vtáhnout i zapřísahlého hatera jamajských rytmů, energické vystoupení plné zábavy, vymazlená choreografie a hromada fórků v komunikaci s publikem. Basa vše táhne pěkně odspodu, jejich dechy jsou jazzem načichlé a frontman Santosh s exotickými kořeny, který pumpuje do publika tolik energie, že se to nedá ani pobrat, je návodem na pořádnou party.

CRIM (CAT)

Kapela Crim ze španělské Tarragony volí extrémně melodický a podmanivý street punk, nebo chcete-li Oi! Bodejť by taky ne, inspirace kapelami jako Leatherface, Cock Sparrer, Social Distortion nebo Vanilla Muffins nenabízí ani jiné možnosti. Písničky Crim jsou pod kůži zalézající hymny a nechybí jim chytrá rytmika a obecná srdečnost na dlani, kterou sežerete i s navijákem.

LANDMVRKS (FR)

Francouzská parta Landmvrks se zrodila v roce 2014 pod názvem Coldsight. Po dlouhém a neúspěšném boji při hledání frontmana kapela rozhodla, že se jím stane kytarista Florent. A byla to trefa do černého, kapela změnila název a od té doby letí vzhůru ke hvězdám, objevuje se jako předakapela slavnějších kolegů a pomalu se přirozenou cestou a pílí dere na jejich místo.

CIRCUS BROTHERS (CZ)

Čeští “balkánci” se po dvou letech vrací na Mighty Sounds se svojí východňárskou dechovkou, která roztančí nejednoho hipíka. Pokud máte rádi plechové nástroje a pořádnou gipsy diskotéku, tak je nepromeškejte.