The Dead President 

Tahle mladá ska core parta z Moskvy funguje od roku 2009. Představte si, jak si to Voodoo Glow Skulls rozdávají s Mighty Mighty Bostones na Rudém náměstí za dlouhé a mrazivé moskevské noci. Tak nějak by se dala popsat hudba The Dead President. Přidejte poměrně vyhraněné politické texty a máte nářez jako hovado.

Green Monster 

Zelené monstrum v čele s frontmanem Kosmákem hraje už od roku 2001 a vzhledem k tomu, že patří k zásadním pilířům této žánrové odnože u nás, není potřeba je nikterak dlouze představovat. Green Monster debutovali albem 100.000 Punkroc­kers In The Green Valley a jejich zatím poslední album se jmenuje Bloody Run. Tahle parta skvěle doplní zahraniční kolegy Rezurex, Sir Psyko and His Monsters nebo třeba Banane Metalik.

Brighter Days

Pětičlenná kapela z Prahy hrající melodický hardcore s prvky pop-punku. Hrají od října 2016, kdy zároveň vydali první EP se čtyřma trackama. Na jaře nahráli singl „Silence“, ke kterému natočili tenhle klip.

Highstreet Hooligans

Čtyři zevláci z Havl.Bronxu, který milujou hudbu, kámoše a pivko. Od roku 2011 hrajou po zkušebnách, squatech a klubech nejen po ČR melodickej punkrock šmrncnutej hardcorem. Na kontě mají dvě CD a společně s Chasing Christy a Memento Mori jsou také zakládajícími členy nadační iniciativy Show Your Help, pomocí které se snaží vybírat prostřednictvím koncertů peníze pro ty, kteří neměli v životě takové štěstí. Big up!

efco.

Letos vám na Mighty dopřejeme i plzeňskou partu efco., která existuje od roku 2010. Pokud máte rádi hodně zběsilý progresivní rock ’n’ roll se stoner přesahy, tahle kapela je pro vás jasnou volbou.

Vagyny Dy Praga (pussy punk)

Netradiční hudební těleso divadelního spolku Ztracená existence vystupuje na Mighty na stagi Radia 1 pravidelně už od prvních ročníků. Tentokrát sbor přiveze zbrusu novou a šílenou plameňákovou onanii. Zazní nejen osvědčené hity Itálie a Sestřenice z cédéčka Zřejmě humor, ale i aktuální songy.

facebook bandzone web

Role (garage pop)

„Tříčlenné kvinteto“ z Karlína nebo odkud, devadesátková kopírka (protože hrajou na kytary) a zní jako Priessnitz nebo Lucie (protože zpívaj česky) a maj novou desku, kterou vám daj zadarmo, protože kdo by za ni dneska platil (OSA nasrat). Finalisté Startéru a objev hudební scény se na třináctém ročníku Mighty Sounds objeví na Radio 1 stage.

facebook  youtube

Ondřej Novotný (folk blues punk)

Hospodskej folk, smrad vohýnků a pivní láska. Fanoušci se složili a Ondra z kapely Vyčůrat a spát vydal sólovku Garsonka. Ta je shrnutím dospívání smíchovského hocha, jež bylo v posledních deseti letech umělecky prezentováno i na Mighty v oblíbených recitálech „Písně delyrické“ a „Písně hulváta“. Těšte se na stage Radia 1.

youtube