The Creepshow (CA)

Tuhle kanadskou partičku už všichni známe jak svoje boty, v každém případě by byl přímo hřích nepřizvat je k účasti, když jedou zrovna kolem. Rovnice „my milujeme The Creepshow“ a „The Creepshow milujou Mighty Sounds“ zkráta funguje. The Creepshow se dali dohromady v roce 2005 a v průběhu fungování třikrát změnili zpěvačku. Především druhou, Sarah „Sin“ Blackwood, která byla mimo jiné sestrou té první, Jen „Hellcat“ Blackwood, fanoušci oplakali. Netrvalo to však dlouho a současnou dračici Kendu „Obi Wan Kendabi“ Legaspi si zamilovali pro její divokost a přirozené vystupování. The Creepshow mastěj porádněj rock’n’roll s poctivou dávkou hitových melodií a na Mighty jejich vystoupení patřila vždycky k top žánrovým vystoupením.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Strung Out (USA)

Kalifornští Strung Out míchají melodický hardcore s progresivním rockem a tu a tam s oblibou zabrousí i do heavy metalových vod. Strung Out se dali dohromady v roce 1989 v Simi Valley a k dnešnímu datu mají na svém kontě sedm alb pod hlavičkou Fat Wreck Records. Tím však zdaleka nekončí, letos totiž u stejného labelu vydají v pořadí již osmou desku, Transmission Alpha Delta. Strung Out patří k žárnové špičce a to především díky technickému umu, což je povyšuje nad většinu kolegů. Jejich hudba je pořádně agresivní, přesto však melodická a silně emotivní.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Scheisse Minnelli (DE)

Scheisse Minnelli tvoří půl napůl dva Němci a dva Kaliforňané. Na kontě mají 450 koncertů, turné po Evropě, USA, ale i Asii, čtyři plnohodnotné desky a hromadu splitek, sedmipalců a kompilací. Poslední deska s názvem Sorry Satte Of Affairs vyšla pod hlavičkou Destiny Records v kooperaci s Rock Star Records pro Evropu a u Beanies Records pro USA. Na posledních albech se Scheisse Minnelli zaměřili především na zvuk a aranže a písničky se snažili vypilovat k dokonalosti. Jak se jim to povedlo můžete sami posoudit v Táboře.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

web   myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

King Kurt (UK)

Aby těch psychobilly legend nebylo málo, tak tady máme hned další kousek, tentokrát z Británie. King Kurt se dali dohromady již v roce 1980. Na nějaký čas se zhruba po osmi letech hraní rozpadli, ale o pár let později povstali z mrtvých a začali se opět objevovat na různých psychobilly festivalech. King Kurt sice i přes všechny možné rozpady a reuniony oslavili 25 let existence, ale vydali pouze čtyři desky. Kapelu nejvíc proslavil singl Destination Zululand z roku 1983. Těšíme se na něj naživo!


wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    

 

 

aktualizováno 1.2.2015