The Chancers (CZ)

The Chancers jsou jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska, a zároveň také jednou z kapel, která patří k tradičnímu „majtímu“ koloritu. Na scéně se objevili v roce 1998, kdy odehráli svůj první koncert, který měl být zároveň i koncertem posledním. Centrální postavičkou téhle 2tonové britsko-české formace není nikdo jiný než charismatický Simon Ruffskam, který skončil v Praze náhodou vůli hrozbě útoků Ira v Londýně, a rychle se stal známou figurou žánru u nás i mimo republiku.

Kluci křížem krážem projeli Evropu a společně si zahráli s celou řadou legend jako jsou The Selecter, Mr. Review nebo Bad Manners. Za sebou mají stovky koncertů v klubech i na festivalech,  z nichž největší byl bezesporu maďarský Sziget. Na svém kontě mají čtyři alba, tři singly a několik kompilací.

The Chancers jsou pořádní poctivci, zcela jasně se opírají o ska kořeny a hrdě se hlásí k odkazům tradiční skinheadské kultury. Tak si na ně nezapomeňte zajít trsnout pořádný skinhead mooonstomp!

http://www.chancers.cz/

aktualizováno 23.6.2012