The Casualties (USA)

Loni nám tahle newyorská street punková parta zrušením evropského turné udělala těsně před festivalem nemalou čáru přes rozpočet. Není důvod se strachovat, že by se historie opakovala, tentokrát rozhodně dorazí a rozbalí to jako před měsícem ve vyprodaném klubu Futurum. Dvacet pět let na scéně, devět alb a kondice, jako by klukům bylo dvacet. Tohle prostě chceš!


wiki   myspace     facebook     youtube   last.fm  twitter   instagram

The Rumjacks (AUS)

Svoji premiéru si na dvanáctém ročníku Mighty Sounds střihnou australští „dudáci“ The Rumjacks. Těšit se můžete na delikátní porci irských vodrhovaček namixovaných s pořádně naostřenýma kytarama. Na své si přijdou i milovníci mandolíny, bendža nebo flétny.

web  myspace   facebook    youtube   last.fm  twitter   instagram

Los Fastidios (IT)
 

Oi!Oi!Oi! Další zvěřejněnou kapelou není nikdo jiný než italská úderka Los Fastidios. Na Mighty Sounds vystoupí již podruhé a těšit se můžete na pořádně melodický street punk namixovaný s klasickým osmdesátkovým bristkým oi punkem. Zásadní úlohu v hudbě Los Fastidios však hrají především texty zaměřené na sociální problemy, antifašismus, svobodu nebo práva zvířat.

web   wiki   myspace   facebook    youtube   last.fm  twitter   instagram

 

Bloodsucking Zombies From Outer Space (AT)

BSZFOS bývají často titulováni jako králové horrorbilly, takže pokud milujete zběsile klapající kontrabas a rytmus neúnavně uhánějící kupředu, vsaďte na jistotu. Po vizuální stránce je jasná inspirace oblíbenými hororovými filmy, ostatně od kapely, která má v názvu krvežíznivé zombíky, se snad ani nic jiného čekat nedá. Hrůzostrašný kvartet vyvrhnul na svět již čtvero alb plných krvelačných melodií. Rozhodně není od věci zasurfovat si na www.zombies.at a přesvědčit se na vlastní uši a oči. My jsme to udělali a jsme sakra rádi, že tyhle nemrtvé můžeme na Mighty po dvou letech opět přivítat! „Stay wild, sick and undead!“

web   wiki   myspace   facebook    youtube   last.fm  instagram

The Turbo ACs

Turbo ACs se dali dohromady na začátku devadesátých let v New Yorku. Jejich adrenalinem nasáklý punk & roll zní asi tak, jako kdybyste Dicka Dale prohnali sudem whiskey s rychostí Motorhead a ještě si stačili ulíznout patku motorovým olejem. V jejich hudbě můžete slyšet vlivy od Social Distortion přes Supersuckers až po kalifornský surf rock, a za tím vším stojí precizní kytarista, frontman a skladatel většiny skladeb Kevin Cole. Poté, co kluci vydali několik singlů, v roce 1996 vydávají svůj debut s názvem Damnation Overdrive, který vyšel na newyorským hardcore labelu Blackout Records. Následovaly desky Winner Take All, Fuel For Life, Automatic, Avenue X, Live To Win a zatím poslední deska Kill Everyone. Naposledy u nás tahle parta maniaků předvedla naprosto noblesní šou v roce 2012 a dá se očekávat, že tomu nebude jinak ani tento rok.

web wiki   myspace     facebook     youtube   last.fm  twitter   instagram

aktualizováno 11.11.2015