The Casualties (USA)

Newyorská hardcore punková legenda proslulá svými nekompromisními riffy a pořádně nabroušenými texty se po několika letech vrací na Mighty Sounds. Dohromady se kluci dali již v roce 1990, takže na Mighty Sounds oslaví neuvěřitelných 25 let fungování. Diskografie The Casualties obsahuje devět studiových alb a několik EP. Jejich písničky se hojně objevují na různých hudbeních kompilacích. Podstatná jsou však především jejich vystoupení pověstná svou živelností!


wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

Funeral For a Friend (UK)

Tahle velšská post-hardcorová parta se dala dohromady v roce 2001. Inspirací jim byl především americký hardcore a punk, jehož příchuť je v hudbě Funeral For A Friend zcela patrná. V roce 2003 debutovali albem Casually Dressed & Deep in Conversation. Zatím poslední, v řadě sedmé album s názvem Chapter and Verse, spatří světlo světa 19. 1. 2015. Jedná se o první album od roku 2008, které neprodukoval Romesh Dodangoda, který se podepsal například na deskách Mötorhead či Bullet For My Valentine a, jak bylo naznačeno, také na posledních třech kusech Funeral For a Friend. Singly You’ve Got a Bad Case of the Religions a 1% kolují v éteru již od září a jako předzvěst nadcházející desky nezní ale vůbec špatně, takže se všichni nemálo těšíme!


web   wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

Pannonia Allstars Ska Orchestra (HU)

Ambasador tradičního offbeatu Pannonia Allstars Ska Orchestra se po letech vrací na Mighty Sounds. Tahle energická parta ví moc dobře, jak roztančit masy za pomoci mixu ska, reggae, dancehallu a jazzu, pořádně okořeněným výraznými východoevropskými vlivy a balkánem. PASO jsou partou zručných muzikantů v čele s frontmanem Krsou aka Lordem Panamo. Svoji přezdívku si vysloužil díky bělostnému panamskému klobouku a s jeho osobou neodmyslitelně spojeným oblekem stejné barvy, který se stal charakteristickým pro image kapely. PASO to umí pořádně rozjet, takže se připravte na pořádnou jízdu!

web   wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm twitter

Boss Capone (NL)

Kdo si pamatuje The Upsessions a stal se jejich fanouškem, bude určitě potěšen i tímto přírůstkem do line-upu letošního ročníku. Boss Capone jsou totiž vedlejším, přesto však plnohodnotným projektem výše zmíněné party. Kluci vznikli v roce 2012, kdy se zpěvák a hlavní skladatel kapely Boss van Trigt po dlouhém turné The Upsessions rozhodl založit sólový projekt. Moc se mu to povedlo a potěší především příznivce precizního early reggae!

web   facebook   youtube   last.fm   twitter

aktualizováno 11.1.2015