THE CASUALTIES (USA)

The Casualties netřeba dlouze představovat. Street punková parta z New Yorku v ČR vystupuje poměrně pravidelně (na Mighty Sounds to bylo minimálně dvakrát) a rozhodně patří k oblíbeným interpretům. Dohromady se dali v roce 1990 a natočili jedenáct alb. To poslední vyšlo před pár dny a jmenuje se Written in Blood. Nazpíval ho již nový zpěvák David Rodriguez, který do kapely přišel před necelými dvěma lety a perfektně tam zapadnul. Těšíme se na pořádnou jízdu!

DOG EAT DOG (USA)

Crossoveroví pionýři Dog Eat Dog vznikli v roce 1990 a jako jedni z prvních zkombinovali tvrdý rock s hip-hopem. V roce 1993 vydali mini-LP Warrant a hned v roce 1994 své první velké a veleúspěšné album All Boro Kings, které se okamžitě stalo bombou na světové hudební scéně. Tvrdé kytary v kombinaci s hip-hopovými rytmy, rapem a zvukem saxofonu učarovaly všem. V roce 1996 vyšlo album Play Games, které bylo produkováno hvězdnými producenty, jako např. the Butcher Brothers (Cypress Hill, The Fugees).
V České republice je kapela takříkajíc jako doma, má tu velké zázemí, spoustu fanoušků i kamarádů a to i v rámci sestavy kapely. Není tajemstvím, že nejen v České republice, ale i jinde v Evropě s nimi saxofonové party hrají právě čeští muzikanti, které jinak znáte třeba z kapel Jet8, The Chancers nebo Discoballs. Nejen proto se k nám Dog Eat Dog vždycky rádi a úspěšně vracejí.

MOSCOW DEATH BRIGADE (RUS)

Hardcore, rap, techno fenomén Moscow Death Brigade pochází z Ruska a svůj hudební styl nazývá „circle pit Hip-Hop“. Jedná se o unikátní a agresivní mix elektronické hudby, hardcore punku a rapu, to vše pořádně opepřené progresivním sociálním poselstvím proti rasismu, diskriminaci a proti válkám. Vše samozřejmě vychází z pouliční kultury a graffiti. Moscow Death Brigade na Mighty Sounds přiveze originální mix, uším lahodící nálože hudby ovlivněné drum’n‘bassem, dancehallem, ravem a grimem s energií hardcore punkového přístupu. Od roku 2014 MDB patří mezi nejzvanější nezávislé kapely v Evropské unii a každoročně zde odehrají více než sto vystoupení v klubech i na festivalech. V roce 2019 k nim k naší libosti k nim přibude i Mighty Sounds.

MUTE (CAN)

Pro všechny milovníky rychlého, melodického a technického punku máme dobrou zprávu, přivážíme kanadskou partu MUTE. Dvacet let brázdí podia po celém světě, odehrála vice než 650 koncertů ve dvaceti šesti zemích světa od USA přes Japonsko až po Evropu. K tomu všemu samozřejmě patří i  100%  DIY přístup, nasazení  a chuť narvat vlastní muziku do celého světa. Tohle se nám zatraceně líbí!