The Bouncing Souls (USA)

The Bouncing Souls pocházejí z New Jersey a dohromady se dali v roce 1989. Se svým lehce atypickým a melancholickým pojetím punkrocku se velmi rychle dostali mezi žánrové špičky, navíc do daného stylu vnesli ohromnou dávku originality. Původně začínali jako kdejaká americká kapela. Ovlivněni Ramones či Adolescents objíždeli kluby, bary, hospody, až jejich melodický punkrock s poetickými i sociálně kritickými texty pronikl na mezinárodní scénu a udělal z kapely legendu. V roce 1994 debutovali albem The Good, The Bad & The Argyle a zatím poslední skvělé album plné vyzrálých kousků z roku 2016 nese název Simplicity.
Lion’s Law (FR)
 
Jsme rádi, že opět můžeme ohlásit dlouho žádanou kapelu, která letos víc než krásně doplní již zveřejněné Cock Sparrer. Tahle pařížská banda je na poli Oi! pouze čtyři roky, ale už teď se staví po bok špiček svého žánru. Po prvotině „For My Clan“ objíždí svět se svou novou plackou „From The Storm“ a pořádnou nálož street punku přiveze i na Čápák!
 
Crashed Out (UK)
 
S žánrem Oi! ještě nekončíme. Na severovýchodě Anglie ve městě Jarrow se v roce 1995 zrodila kapela Crashed Out. Představuje kovaný street punk, ve kterém kromě hromady odkazů k veteránům jako třeba The Clash nebo The Dickies zcela zřetelně uslyšíte vlivy Motorhead nebo AC/DC. Kapela se vyznačuje punkovými postoji a hard rockovým zvukem, k čemuž jim hodně přispívá muzikanstký um – jak sami o sobě říkají: vkládáme rock do punkrocku!
Velo De Oza (COL)
 
Každý rok přivážíme na Mighty Sounds alespoň jednu jihoamerickou kapelu, která je běžnému návštěvníku často zcela neznámá i přesto, že ve svém rodišti plní kluby, haly a nezřídka i stadióny. Po Desorden Publico, Karamelo Santo, Los De Abajo či loňské Skampidě přivážíme kolumbijskou partu Velo De Oza. Hudba kapely vychází z tradiční hudby kolumbijského venkova, především státu Boyacá, a snoubí se s rockem a popem. Díky tradičním nástrojům má kapela unikátní zvuk a pódium i diváky si dokáže velmi snadno podmanit.
Despite Everything (GR)
 
Aténská čtveřice Despite Everything není v našich luzích a hájích žádnou novinkou. Vznikla v roce 2008 a od té doby odjezdila stovky koncertů po Evropě i ve Státech. Naposledy je bylo možné zahlédnout po boku Gnarwolves na strahovské Sedmičce. Jejich punkrock s hardcorovou příměsí plný protestu jistě potěší fanoušky kapel jako jsou Hot Water Music či Propagandhi. Na letošní Mighty přijedou s novou deskou Trails.
aktualizováno 7.12.2016