The Bones (SWE)

Švédsko zrodilo celou řadu skvělých kapel, které se na rozdíl od většiny ostatních evropských (vyjma těch z UK) dokázaly prosadit. The Bones jsou jednou z nich a věřte nevěřte, pokoušíme se o ně, co je festival Mighty Sounds festivalem Mighty Sounds. The Bones valí poctivý rock&roll jako hovado, který tu a tam zabrousí k punk rocku nebo syrovému garážovému zvuku, a tomu všemu vévodí potřebné hitové melodie, které se vám zavrtají po kůži. Na svém kontě mají sedm desek a hromadu povedených singlů. Zatím poslední, nejžhavější novinka Flash The Leather vyšla právě v letošním roce.

web   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

The Locos (ESP)

Kdysi vedlejší projekt jednoho z frontmanů španělské partičky Ska-P se vrací zpátky na Mighty Sounds a to hned s novou deskou. Hudba Locos je pestrá a energická a v textové formě jak jinak než vzpurná. Locos stejně tak jako jejich mateřská větev Ska-P ve svých sociálně kritických textech reagují na současné nešvary světa. Textům však zároveň nechybí ani vtip a ironie. Zkrátka a dobře, Pipi u kormidla moc dobře ví, do jakých vod jeho škuner musí zabrousit. Právě v tomto energicko-dynamickém moři neotřelých kytarových riffů a nakažlivých melodií Pipi pobíhá po pódiu a ukazuje na pachatele globálního chaosu.

web   wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

The Real McKenzies (CA)

Naše oblíbená smečka kanadských psů s keltskými kořeny a dudáckými srdci se vrací k nám na festival. Celý tento hybrid agresivního punku a tradičních skotských folkových písniček dal dohromady zpěvák Paul McKenzie v roce 1992. Údajně ho to napadlo na večírku, na kterém z jednoho pokoje slyšel hrát desku Andyho Stewarta a Sex Pistols z pokoje druhého. Vzniklý kontrast ho natolik uchvátil, že založil The Real McKenzies. Kapela debutovala v roce 1995 stejnojmenným albem. Následovalo sedm desek, z nichž poslední vychází právě nyní a ze které zajisté uslyšíte několik žhavých novinek přímo na festivalu. Od roku 2001 kapela vydává alba na Fat Wreck Chords, což je vydavatelství Fat Mika z NOFX, a jinak tomu nebude ani s novou deskou. The Real McKenzies za dlouhých dvacet let existence získali fanoušky na všech kontinentech. Jejich směs agresivních kytar a melodických singalongů v kombinaci s tradičními dudami je ten pravý a poctivý mix, který vás uchvátí a vezme vás na exkurzi do dávných časů.

web   wiki   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

The Fialky

Skupina, která už patnáct let nezastavila svůj koncertní kolotoč v naprosto jasných kolejích punku 77. Excesy a problémy všeho druhu kapelu sice neopustily, nicméně jejich negativní vliv na koncertní formu ochabl. Parta špinavců vybrousila přes veškeré překážky svou performanci k dokonalosti. Těšte se, Mighty people!

web   wiki   bandzone   myspace   facebook   youtube   last.fm

Punk Floid     

Parta punkerů ze Zábřehu na Moravě se dala dohromady v roce 1999 a pohybuje se někde mezi starou UK školou i tou novější americkou. Letos na podzim kluci oslavili 15 let existence, ke kterým vydali symbolické CD s názvem Punk Floid EP 2015.

web   wiki   bandzone   myspace   facebook   youtube   last.fm   twitter

aktualizováno 15.11.2015