The Blaster Master (FIN)

Devítičlenná finská parta The Blaster Master pochází z města Oulu, které je známé pro své dlouhé a tvrdé zimy. Navzdory tomu všemu tak hudba téhle party nezní ani náhodou, ale možná právě díky tomuto kontrastu má kapela tak originální zvuk. Je málo kapel, ze kterých na vás dýchne tak neuvěřitelné množství radosti a energie, až se vám boky samy od sebe na parketu začnou vlnit do rytmu.

The Blaster Master se dali dohromady v roce 1996. První album Skanga vyšlo o rok později a v roce 2000 následovalo album další s názvem Skandista. Velmi brzy jejich hudba pronikla za hranice Skandinávie a díky kompilacím, které v té době hojně vydávala vydavatelství Burning Heart, Step Aside a Pork Pie, si Blaster Master získali pozornosti. V roce 2005 kapela vydává další album Tuffer Than Roots na Grover Records, čímž si otvírá další pomyslnou bránu ke ska fanouškům, neboť Grover v té době patřil v oblasti ska k těm nejprestižnějším. Blaster Master se vydali několikrát na turné po celé Evropě a nyní se po několikáté objeví i v ČR.

Blaster Master hrají neuvěřitelně chytlavou hudbu, která zaručeně dostihne i vás. Charismatický zpěvák Zakke se svým charakteristickým hlasem, o kterém kritici tvrdí, že je základním stavebním kamenem a hlavním úspěchem kapely, vás rozhodně nudit nebudou.

http://www.myspace.com/theblastermaster

The Resignators (AUS)

Někteří z vás si možná vzpomenou na to, že tahle kapela už na Mighty vystoupit měla. Bohužel nakonec měli na turné závažné problémy, které jim neumožnily se k nám na festival dostat a vystoupit. Tak snad tento rok se dočkáme chytlavých rytmů i melodií této party od protinožců.

Melbournská smečka libující si v druhé době se dala dohromady v roce 2005. Jejich nakažlivé nápěvy vás zaručeně roztančí, stejně tak, jak roztančily již tisíce lidí po celém světě. Jejich hudba se pohybuje na hranici 2 tonu a třetí vlny ska s tím, že mnohem blíže mají k britskému pojetí nežli k pojetí americkému. Většina jejich tvorby je úderná, svižná a korunuje ji silná a úderná dechová sekce.

http://www.theresignators.com/

ZNC (CZ)

Už bylo na čase trochu provětrat punkovou notu a zase ji alespoň lehce obměnit. Sami kluci ze Znouze už nás dlouho popichovali, proč si dodnes na festivalu nezahráli, a tak je tady máme v plné síle. Kluci se dali dohromady v osmdesátých letech a začínali pod vlivem punku a garáže pěkně ze syrova. Pro ZNC je charakteristické, že navzdory své punkové údernosti dokážií napsat pěknou popovou písničku nebo baladu. Kapela samozřejmě za těch bezmála třicet let existence prošla celou řadou změn a my se moc těšíme, jak to rozbalí u nás.

http://www.znc.cz/

aktualizováno 15.4.2012