The Beat feat. Ranking Roger (UK)

Přímo z Birminghamu vezeme 2tone legendu jako víno. Parta The Beat s Ranking Rogerem na mikrofonu nedávno vydala své čtvrté album. To přináší vyzrálost jedné z hudebně nejrozmanitějších kapel, která vychází z multirasové a multikulturní exploze britského popu od roku 1970 až doteď. Zajímavé je, že je vydáno po dlouhých třiceti letech, a vychází v nezávislém vydavatelství DMF. Většinu skladeb napsal Ranking Roger jeho syn a Mick Lister. Album produkoval Mick Lister, který si v minulosti vzal do parády například i album Amy Winehouse.

Blechreiz (DE)

Německá ska legenda Blechreiz se po osmi letech vrací zpátky na Mighty Sounds. Svou existenci odstartovala v roce 1983 v jižním Berlíně s spolu se Skaos, Krumbach, No Sports, The Busters či El Bosso & die Ping Pongs patří k neměckým pionýrům druhé doby. V roce 1996 kapela oznámila rozpad, který jí vydržel až do roku 2008. Od té doby zase Blechreiz pilně žhaví dodávku a objíždějí kluby a festivaly.

Rolling Bowling (CHN)

Někteří z vás si tuhle partu určitě vybaví: svižné pekingské rockabilly trio, které vzešlo z popela punk rockové party Defy v roce 2008, má na svém kontě eponymní EP z roku 2012 a debutové album „Marriage Is Not My Favourite Thing“ z roku 2013. Nenechte si tyhle čínské The Peacocks s hromadou ultra melodických pecek ujít! Rolling Bowling skvěle doplní své kolegy z Bali.

Creative Waste (SAU)

Na úplný závěr této zveřejňovačky jsme si přichystali třešinku, která se sice lehce žánrově míjí s naším festivalem, nicméně si myslíme, že jedna kapela v oceánu více než sta poměrně žánrově podobných kapel bude milým zpestřením. Creative Waste pochází ze Saudské Arábie a mastí pravověrný grindcore, takže si buď zacpěte uši, nebo z nich rovnou nechte stříkat krev.

aktualizováno 15.2.2017