Terrorgruppe (DE)

Berlínská punková parta Terrorgruppe se dala dohromady v roce 1993. Na začátku devadesátých let patřila k předním žánrovým kapelám v Německu, ale i v Evropě, a často se objevovala po boku kapel jako Die Toten Hosen, Nofx, Die Ärzte či později ZSK a Wizo. Hudba Terrorgruppe zazněla i v kultovním soundtracku k filmu Oi! Warning. V roce 2004 kapela na celých deset let přerušila činnost a v roce 2014 při svém reunionu dvakrát v řadě vyprodala kultovní berlínský klub SO36. Od té doby koncertuje pravidelně a v lednu tohoto roku vydala zbrusu novou desku Tiergarten.

web wiki facebook  instagram twitter  youtube   last.fm 

The Goddamn Gallows (USA)

The Goddamn Gallows pochází ze skomírající industriální oblasti USA, z místa, kde jsou drogy a násilí na vzestupu. Usadili se nejprve v Portlandu a později v opuštěných domech v LA. V roce 2007 opustili své squaterské jistoty a vydali se na dlouhé čtyři roky se svým obytňákem na cesty. Jejich hudba je směsicí mnoha příbuzných žánrů. V první řadě je to punkrock gutterbilly, ale sami sebe označují i jako hobocore nebo gypsy punk. Těšit se můžete na mandolinu, valchu, banjo, akordeón a hlavně totální masakr, který tahle kapela naživo umí zatraceně dobře.

web facebook  instagram twitter  youtube   last.fm

Smola a Hrušky  (SK)

Po dvou letech se nám na festival vrací i oblíbení Smola a Hrušky se svým poctivým mixem ska, reggae a punku, kterým vévodí smysl pro vtipnou písničku se snadno zapamatovatelnými refreny. Charakteristický hlas frontmana Spoka v kombinaci s dechovou sekcí a koncertní vyhraností kapely jsou zárukou dobrého mejdanu.

web  facebook bandzone instagram twitter  youtube   last.fm

Prague Conspiracy (CZ)

Conspiracy všichni už znáte jako svoje boty. Rok co rok se kapela vyvíjí a zraje jako víno, cizeluje zvuk, aranže a hledá tu nejpřirozenější polohu, která by jim nejvíc slušela. S právě vycházející deskou Inner Game, která shodou náhod, které vlastně nexistují, vychází právě dnes. Deska jasně ukazuje posun kapely k propracovanému poprocku, který jim sedne jako ulitý. Stahujte ZDE.

web facebook  bandzone instagram twitter  youtube   last.fm