Rok s rokem se sešel a máme tady první vlaštovky. Od nynějšího data se zase můžete těšit na pravidelně nepravidelné zvěřejňovačky kapel, které budou probíhat většinou tradičně v neděli večer. Začínáme dnešním dnem, kdy přinášíme  kalifornské hard core řezníky TERROR, anglickou street punkovou legendu COCKNEY REJECTS a jejich mladší kolegy BOOZE AND GLORY, šílené neo thrash metloše IRON REAGAN a všem dobře známou ska reggae vypalovačku JAYA THE CAT!

TERROR (USA) 

Čest Topinkové! Hard Corový buldozer Terror v čele se Scottem Vogelem se konečně řítí na letošní ročník Mighty Sounds. Terror jsou všeobecně známí a ceněni pro snahu udržet hard core a všeobecně scénu ve své ryzosti. Vogel zase pro své pódiové vtípky, zapálení pro stade diving a jeho maximalizaci. Jejich třinácti trackového debutu One With The Underdogs se prodalo neuvěřitelných čtyřicet tisíc kopií. Následovala alba Always The Hard Way, The Damned, The Shamed, Keepers Of The Faith a Live By The Code. Věříme, že to tihle “strážci víry” na Mighty nemálo rozjedou. Saluti!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

COCKNEY REJECTS (UK) 

Východo – londýnská punková legenda, která položila základy žánru Oi! Kapelu založili sourozenci Jeff a Micky Geggus se svým švagrem Chrisem Murrelem. Vystřelili demem “Flares ’n‘ Slippers, které upoutalo pozornost šéfa Small Wonder records a v roce 1980 podepsali smlouvu s EMI a o rok později vydali album Greatest Hits, Vol.1. Největším hitem se stal single “The Greatest Cockney Rip-Off”, který byl parodii pecky “Hersham Boys” od Sham 69. Ostatní písničky Cockney Rejects už nebyly tak komerčně úspěšně neboť inklinovaly k tvrdším a subkulturní tématice jako pouliční bojůvky, fotbal a chuligánství. Ty se čátečně později staly i problémovým především na koncertech, které přitahovaly zmíněné chuligány. Cockney Rejects byli nařknuti z podpory British Movement a sklonům k ultra pravici, proti čemuž se rázne ozvali. Jeff a Mick, zapálení boxéři tu a tam na svých koncertech naopak podobně smýšlejícím lidem velmi rádi nabančili. Na svém kontě mají deset alb, jedenáct singlů a nezpočet kompilací a koncertů.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

IRON REAGAN (USA)

Takle to zhruba dopadne, když se spojí členové Municipal Waste, Darkest Hour a Cannabis Corpse. Nevídaný a bláznivý mix thrash metalu, hard coru i punku řízený bandou naprostejch psychopatů. Na svém kontě maj dvě desky Worse Than Dead a The Tyranny of Will z letošního roku. Obě desky mají dohromady necelou hodinu a 44 písniček. Nekompromisní špinavý thrash bez zytečných serepetiček vás vrátí kamsi mezi S.O.D, či D.R.I. Zkrátka a dobře Neo Thrash jako hovado!

bandcamp   myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

BOOZE AND GLORY (UK)

Poměrně mladá Oi! punková kapela z Londýna toho za těch pár let stihla poměrně dost. Především se velmi rychle dostala do širokého podvědomí fanoušků streetpunku! Kapelu společně v roce 2009 založli Mark, Liam, Bart a Mario. O rok později debutovali albem  “Always On The Worng Side”, které vyšlo na CD i LP. V roce 2011 vydali v pořadí druhé CD s názvem “Trouble Free”a v roce 2013 pak vydali kolekci singlů, kterou pojmenovali “London Skinhead Crew”. Booze And Glory velmi často zdůrazňují, že jsou 100% Working Class Band a vždy věrní tradiční skinheadské kultuře, nezatížené žádnou politikou.

myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

JAYA THE CAT (USA/NL) 

Partu kolem sympatického Geoffa Lagadeca neni potřeba zase tolik představovat. V ČR, potažmo i na Mighty sounds vystoupili již několikrát a vzhledem k tomu, že je jak my, tak i publikum máme hodně rádi, není důvod si je znova nezopakovat. Jaya The Cat se dali dohromady v roce 1998 a na svém kontě maj šest placek. Jejich zábavný mix syrového reggae, ska a punku s výraznými refrény se snadno vreje do paměti.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

aktualizováno 30.11.2014