Pro všechny, kdo si oblíbili magickou chvíli společného zapalování svíček pro dobrou věc, máme dobrou zprávu: Světlo pro svět se vrací na Mighty Sounds. V sobotu  4. července po setmění se všichni, kdo chtějí přispět, mohou zapojit před setem Derricka Morgana, zapálit svíčku a poslat světlo do světa. Letos tento happening proběhne za doprovodu bubeníků z Tokhi & the Groove Army, kteří Světlo pro svět dlouhodobě podporují.

Světlo pro svět je nevládní organizace, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích. Lékaři, kteří jsou Světlem pro svět financováni, jezdí do zemí jako je Etiopie, Rwanda nebo Burkina Faso operovat šedý zákal nebo rehabilitovat děti s postižením. Pomáhají také jejich začlenění do společnosti.

Jednou operací šedého zákalu dokáže Světlo pro svět navrátit zrak nevidomému – za pouhých 800 Kč.

Na Mighty můžete přispět na aktivity Světla pro svět zcela konkrétně: v jejich stánku si můžete koupit svíčku, kterou pak společně s ostatními zapálíte v sobotu 4. července ve 22:10 před tím, než zahraje Derrick Morgan na pódiu Jana Žižky.

Kromě toho si můžete v areálu ve stánku Světla pro svět vyzkoušet slepodráhu, zkusit kvíz o číslech o osobách s postižením v rozvojovém světě nebo přispět koupí trička.

Děkujeme, že s námi podporujete dobrou věc.

aktualizováno 25.6.2015