Supersuckers (USA)

Začátky kapely sahají až do roku 1988, kdy se v rodném Tusconu ještě pod názvem The Black Supersuckers dali dohromady baskytarista Eddie Spaghetti, kytaristé Rontrose Heathman a Dan „Thunder“ Bolton a bubeník Dancing Eagle. Toto složení zůstalo nenarušeno až do nedávné doby, kdy Dancing Eagla nahradil Dusty Watson z hardcorových Agent Orange. V roce 1995 se coby dočasná náhrada za Heathmana v sestavě mihnul legendární punkový buřič Rick „Didjit“ Sims z the Didjits, avšak tříčlenné jádro kapely zůstalo přes všechna léta kompaktní. Raný garage punkový a rockový zvuk znatelně ovlivnilo brzké stěhování základny kapely do Seattelu a první pomalu se vzdýmající vlna grunge. Po několika singlech, jenž vyšly na různých značkách, se Supersuckers upsali kultovnímu vydavatelství Sub Pop, pro nějž v roce 1992 natočili dlouhohrající debut the Smoke of Hell. Následující La Mano Cornuda, mnohými považované za jejich nejklasičtější album, a The Sacrilicious Sounds of the Supersuckers, jenž produkoval Paul Leary z Butthole Surfers, se stále držely v rovinách garáží načichlého rock’n’rollu, přestože na druhém jmenovaném je znatelně znát tvůrčí neúčast Rontrose Heathmana.

Popravdě, kapela byla vždycky tak trochu černou ovcí žánrové koncepce Sub Popu a přestože grunge se o jejich tvorbu částečně otřel, Supersuckers vždy zůstali věrní svému arizonskému původu a jejich cowboyská image, texty o drogách, sexu, rock’n’rollu a Satanovi a značný vliv původního rockabilly byly jakýmsi kontrastem k nihilistickým, depresemi sžíraným a intelektuálně se tvářícím kapelám tehdejší seattleské scény. Paradoxně největší díru do světa se seskupení povedlo udělat deskou Must’ve Been High, jenž odstartovala od té doby časté koketování s klasickým country. Na album natočeném komplet v country duchu si zahostoval i mistr oboru Willie Nelson.

Best of albem How the Supersuckers Became the Greatest Rock and Roll Band in the World se kapela rozloučila se Sub Popem. Major labely byly pro Supersuckers zakleté, přestože podepsali smlouvu Interscope Records. Další řadovou desku nestihli vydat dříve, než se jich firma zase zbavila. Další album navazující na Sacrilious tedy vyšlo na malé značce Twenty14.com, následovalo jej splitko s Electric Frankenstein Splitsville 1, na kterém si s kapelou zazpíval Eddie Vedder z Pearl Jam. Následovala alba Motherfuckers Be Trippin’, Paid? Get It Together a zatím posledním počinem kapely je deska Get the Hell, která vyšla na Acetate Records.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Burning Streets (USA)

Burning Streets jsou vysoce energická punková kapela z Bostonu. Dohromady se dali v roce 2007 a současnou sestavu tvoří sourozenci Andrew a Mike Juliano, Steve Zarba, Dave D’Elia a Thanos P. Stejně jako většina jejich kolegů z hudební branže tráví značnou část roku na cestách a rozváží svoji hudbu po klubech a festivalech. Dohromady se dali v roce 2007 a na svém kontě mají desky Is It In Black And White? a Sit Still, které vyšly na Sailor Grave Records v USA a I Hate People Records v Evropě. Nová deska se chystá již v tomto roce.

bandcamp  myspace     facebook   youtube     last.fm    twitter

The Caezars (UK)

Kvartet, který se dal dohromady v roce 2010 pod vlivem vášně k padesátkovému rockabilly a šedesátkovému garage rocku. Svůj debut Shakedown natočili v LA pro Wild Records. Kapela má už i přes nepříliš dlouhou historii poměrně dost úspěchů. Turné s The Vaccines, předskakování před Brianem Setzerem v Brixton Academy nebo výrok Imeldy May, že The Caezars patří k její jedné z nejoblíbenějších kapel, už jistou váhu má. Zkrátka a dobře, těšte se na nemálo potuněný vintage surf rock a rock’n’roll. Hail Caezars!

web    bandcamp    myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

The Freeborn Brothers

Gypsy hobo trash grass orchestra Freeborn Brothers vás vezmou tam, kde se potkává poctivé cikánské srdce s americkým folkem. Jejich hudba ve vás probudí jak chaos, tak i smysl pro humor. Na svém kontě mají dvě alba, koncertování ve čtrnácti zemích světa a plánované turné po USA a Brazílii. Těšte se na pořádnou temperamentní show!

web    bandcamp    facebook     youtube     last.fm    

Dead Neck (UK)

Tuhle našláplou bandu z Anglie jsme poměrně nedávno měli tu čest hostit na večírku Mighty Cross Sounds. Tehdy jsme však ještě nevěděli, co tihle kluci dovedou a jakou lavinu strhnou. Se svým super rychlým punkrockem s výlety do melodického hc totiž tak nadchli, že si nakonec dali v Praze čtyři po sobě jdoucí koncerty (z čehož byl pouze jeden plánovaný). To mnohým ale nestačilo a tak se dalo dohromady celé československé tour, které Dead Neck zakončí právě na Mighty Sounds.

Přes 150 koncertů a projet 18 zemí stihli Dead Neck za prvních 12 měsíců svého působení. Díky své neúnavné práci vydali brzy první eponymní EP, které vyšlo i na japonském labelu Torch Of Hope Records a italském Inconsapevole Records. Kluci opravdu rádi tourují a jsme rádi, že jedna z jejich štací bude i festival Mighty Sounds.

 web  facebook  soundcloud  youtube  last.fm  

aktualizováno 26.4.2015