Suicidal Tendencies (USA)

Že bude v létě v Táboře pořádné horko, je už teď víc než jasné. Bandana pořádně narvaná do čela, ohlej kšilt, kraťasy pod kolena, tílko a flanelka. K tomu všemu nesmrtelné skateboardové hymny, monstrózní basové linky a máme tu hardcore partu jako hovado!

Suicidal Tendencies se dali dohromady v roce 1981 kolem frontmana a jediného původního člena Mika Muira, známého též jako Cyco Miko. Nutno dodat, že hned na začátku k sobě svým kontroverzním stylem Suicidal Tendencies pevně připoutali pozornost svých fanoušků, tehdy především skateboardistů. Do širšího povědomí se dostali hned v roce 1983 parádním eponymním debutovým albem, ze kterého vzešel na tehdejší poměry neuvěřitelně progresivní singl „Institutionalized“.

Ve svých počátcích ST díky svojí bezprostřednosti a image klestili cestu skate punku, později začali mnohem více koketovat se speed a thrash metalem. Větší posun přišel hned s druhou deskou „Join The Army“ (1987), ze které vzešla další skateboardová hymna „Possessed to Skate“. Rok na to následovala deska „How Will I Laugh Tomorrow When I Can’t Even Smile Today“ a od roku 1990 do roku 2000 kapela natočila dalších pět řadovek. V mezidobí se několikrát rozpadla, znovu povstala, dlouhodobý basista Robert Trujillo se stal v roce 2003 členem legendy Metallica, bubeník Brooks Wackerman odešel do Bad Religion, ale to nejpodstatnější se odehrálo až v tomto roce.

Máme tu rok 2013 a kromě toho, že line-up Suicidal Tendencies má opět stálou sestavu, kapela vydává novou desku. Je to třináct let od doby, kdy Suicidal Tendencies vydali poslední album a není tedy divu, že nový zářez nese symbolický název „13“. Deska je víc než geniální, progresivní a zároveň jasně navazuje a odkazuje se k historii kapely, přičemž o své nepřijdou ani milovníci basových linek, na kterých hudba ST odjakživa byla a je postavena! Těšme se, přátelé, na pořádné hardcorové rodeo!

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=xMekYgyWrhg

Wayward Caines (DE)

Další kapelou na MS 2013 je českému publiku dobře známá parta Wayward Caines ze sousedního Německa. Skupinu tvoří mezinárodní parta muzikantů a naše republika je v jejich line-upu taktéž zastoupena. Chutná–li vám rock’n’roll s všemožnými prvky punku, kabaretních kreací a roztodivných chutí silně ovlivněný The Clash, mohli by pro vás Wayward Caines být tím pravým zákuskem.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=GMhrcTe2HWs

From Dawn To Fall (AT)

Tahle rakouská parta je zase jak dělaná pro příznivce ultramelodického punkrocku podobného například Panic! At the Disco nebo Bullet For My Valentine. Dohromady se dali v roce 2006 a o dva roky později vydali své první album. Předskakovali například The Used nebo Rise Against a teď mají příležitost si získat fanoušky právě u nás. Tak jim budeme držet palce.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=lTlV_B2Pt8g

Burning Steps (CZ)

Poslední kapelou dnešní zveřejnovačky je skvělá parta z Mostu, která si říká  Burning Steps. Kluci se dali dohromady v roce 2007 a postupně si udělali cestu skrze metalové a hardcorové vlivy k údernému a melodickému punkrocku. Burning Steps je zkrátka jedna z těch kapel, které k nám padnou jak ulité.

myspace: http://www.myspace.com/burningstepscz

aktualizováno 31.3.2013