Sto zvířat (CZ)

Mighty Sounds slaví desáté narozeniny a Sto zvířat na této velkolepé oslavě nebudou chybět. Vymyslet po tolika letech originální představení téhle party je však nadlidský úkol. Kolik let jsou Zvířata na scéně, kolik desek natočili a v kolika zemích světa se se svým varieté objevili, jsme psali několikrát. Pokud by to však někdo z vás i přesto přehlédnul, může se prokliknout na jejich stránky a v sekci biografie si doplnit základní vzdělání. Asi nejaktuálnější počinem Sto zvířat je zatím poslední album s poetickým názvem Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Údajně je nejen pro děti, nejen o zvířátkách a nejen pod stromeček, to však musíte posoudit sami. A hlavně na festivalu nezmeškat jejich vystoupení, který bude jako vždycky hodně nadupaný.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

Talco (IT)

Kde jsou ty časy, kdy jsme se museli obšírně rozepisovat, abychom co nejvíce nažhavili potenciální fanoušky téhle italské patchanka formace. Od dob minulých, kdy Talco znalo jen pár hodně „vyvolených“, uteklo mnoho let. Kapela opakovaně vystoupila v pražských klubech i na českých festivalech a jejich zatím poslední vystoupení v pražské Tipsport Areně, kde předskakovali španělským žánrovým kolegům Ska-P, vidělo pět tisíc lidí. Není divu, že se Talco vrací na Mighty Sounds, aby s námi oslavili desáté narozeniny, neboť bezesporu patří k tomu nejlepšímu v žánru. Talco hrají směsici revolucí nasáklého latino ska, jehož základy tvoří polkový rytmus patchanka, který s oblibou používají kapely Manu Chao, Obrint Pas, Las Gossa Sorda nebo zmínění Ska-P. Svěže a originálně pak působí i jejcih italština, neboť žánr je mnohem typičtější pro španělsky mluvící kapely. Talco vydali šest desek a zatím poslední s názvem „Gran Galà“ vyšla v roce 2012 na Destiny Records.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm 

The Prosecution (DE)

I poslední kapela z dnešního zveřejněného trojlístku už na Mighty Sounds vystoupila. Bavorská ska-corová úderka The Prosecution si na posledním mightím vystoupení rozhodně ostudu neutrhla, ba naopak. Časté dotazy na zařazení téhle super kapely do programu desátého ročníku opravdu byly vyslyšeny. The Prosecution hrají řízný, Kalifornií načichlý ska-punk, který si ničím nezadá s matadory žánru. Zatím poslední deska „At The Edge Of The End“ vyšla v květnu 2013 a je po okraj nadupaná pořádnými hity, takže si ji koukejte sehnat!

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 8.12.2013