Sto zvířat

Sto zvířat se vrací po roce zpátky do Tábora se svou originální a nezaměnitelnou zvířecí show plnou tance. Kolik let jsou Zvířata na scéně, kolik desek natočili a v kolika zemích světa se se svým varieté objevili, to už jsme psali několikrát. Pokud by to však někdo z vás i přesto přehlédnul, může se prokliknout na jejich stránky a v sekci biografie si doplnit základní vzdělání. Asi nejaktuálnějším počinem Sto zvířat je zatím poslední album Ministerstvo mýho nitra, které vyšlo v roce 2015.

Jake and The Jelly Fish (UK)

Čtyřčlenná folk-ska-punková kapela z Leedsu přijede na Mighty Sounds vyzbrojená svým arzenálem plným folkových melodií, které roztančí každého, a punkovými hymnami, které si s nimi brzy rádi zazpíváte pěkně od srdce. Když tohle nakopnete energií ska a celé to prolijete pivem, máte Jake and The Jelly Fish. Kapela hraje od roku 2011 a má na kontě zatím tři alba. Poslední „Killing Time“ doveze i letos na Čápák.

The Rocket Dogz

Mighty bez rakeťáckejch čoklů, tuzemské psychobilly topky s naším krásným grafikem Woodym v čele, si už jde jen těžko představit. The Rocket Dogz do toho opravdu šlapou a jen v nedávné minulosti sdíleli pódia s kapelami jako Nekromantix nebo The Brains. To, že patří opravdu k evropským jedničkám, podtrhává i jejich účast na španělském Psychobilly Meetingu.

V.T. Marvin

Je to až neuvěřitelné, ale tahle legenda českého punku vystoupila na Mighty Sounds naposledy před dlouhými 11 lety. V té době do toho kluci mlátili už 16 let a tak se svými 27 lety na scéně budou jednou z nejdéle hrajících tuzemských kapel, které na festivalu vystoupily. Po různých personálních změnách nedávno za bicí opět usedl Marvin a kapele to opravdu jen svědčí. U těchhle břevnovskejch punkáčů však hudba zraje jako víno a kdo by čekal tříakordový odrhovačky a texty o ničem, bude velice zklamán. Technicky propracovaný songy se skvělými texty a brutální energie jsou totiž devizou V.T. Marvin.

NANO

Indie rocková partička, která je na Mighty Sounds aplikována jako balzám na duši pro ty, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od tvrdých kytar a odletět do dimenze plné chytlavých songů a energie. Že jim to pořád hraje krásně, jste se mohli přesvědčit na jarním vydání MS, kde se předvedli se svým akustickým setem. Po vydání posledního alba „Is this Art?“ minulý rok opravdu nelení a vy si je před festivalem můžete užít třeba z jejich posledního klipu Spotlight.