Stick To Your Guns (USA)

Stick To Your Guns postavil frontman Jesse Barnett v roce 2003. Základ byl jasnej, poctivej a upřímnej hardcore s punkovým srdcem a zapálenými texty. Debutovali v roce 2005 šestnáctitrackovým albem s názvem For What It’s Worth. Toto album vyšlo na Century Media Records, stejně tak jako album Comes from the Heart z roku 2008. Následovala alba The Hope Divison a Diamond, která vyšla na Sumerian Records.

Stick To Your Guns hrajou tvrdej valivej hardcore s přesahy k metalcoru, ale v refrénech dokáží bejt zatraceně melodický a už teď se těšíme na pořádnej mosh pit, kterej se odehraje pod pódiem při jejich vystoupení.

wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Che Sudaka (ESP)

Tahle latino partička postavená z Kolumbijců, Argentinců a Španělů zaručeně zvedne ze země a postaví na nohy i ty největší vyndance. Dohromady se dali v roce 2000 v Barceloně původně jako čtyři ilegální imigranti, který hrávali po ulicích města a vydělávali si na živobytí. K nim se připojilo pár Španělů a vznikla kapela, která dokáže roztančit i fotbalový stadion, což je, ruku na srdce, svým způsobem pro kapely tohoto žánru typický. Je to už hodně let, co Che Sudaka vystoupili v klubu Cross a rok od doby, co se ukázali na festivalu Rock for Churchill.

Kapela mixuje tradiční jihoamerické a španělské melodie, které kombinuje se ska, reggae a rockem. Sami sebe označují termínem „punk-reggae party“. Rytmus patchanka, horkokrevná latino energie a jak jinak než sociálně kritické texty. Na svém kontě mají sedm desek a více jak jeden tisíc koncertů po celém světě od malých klubů po ty největší pódia. Rozhodně žhavý typ pro milovníky latino hopsandy.

wiki     myspace    facebook     last.fm    twitter

Meta & The Cornerstones (SE/USA)

Senegalský rodák Meta Dia, který přesídlil do USA, míří se svoji partou The Cornerstones na desátý ročník festivalu Mighty Sounds. Zpozornět by měli všichni, kterým je blízké roots reggae, ale zároveň i ti, kteří jsou otevřeni fůzím afro-popu, hip hopu, rocku či soulu. V hudbě Meta & The Cornerstones jsou patrné vlivy a inspirace, které kapela uvádí i ve své biografii. Mezi dva zásadní interprety, kteří ovlivnili hudební vývoj kapely, patří samozřejmě Bob Marley, ale taktéž Gregory Isaacs. Hlas frontmana Mety připomíná gospelové pasáže Morgan Herritage a zároveň nezakryje ani vlivy typické pro africké kapely – mezi jeho inspirace patří Lucky Dubee a Alpha Blondie. Metovy naléhavé texty jsou v angličtině, francouzštině a jazycích Wolof a Fulani.

Meta začal s kariérou muzikanta na ulicích Dakaru ve čtrnácti letech. Velmi brzy si založil svoji první kapelu Yalla Suuren, která byla francouzským centrem nominována na nejlepší počin v kategorii hip hop a reggae. Během dvou let už v západní Africe nebylo člověka, který by nevěděl, kdo Meta je. On však přesídlil do New Yorku a posunul se zase o kus dál. Mezi spolupráce, které stojí za zmínku, jsou pecky i s Dub Inc. nebo už zmíněnými Morgan Herritage. Tento rok se Meta vydává na zásadní evropské turné a jednou zastávkou bude i Mighty Sounds. Nenechte si je ujít!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Polar (UK)

Anglie vždycky chrlila hromadu skvělých kapel a pro punk rock, hardcore a v případě Polar i metalcore to platí dvojnásob. Zvláště v poslední době v tomhle ranku mají ostrovy opravdu co nabídnout. Ale jak kluci sami o sobě píší, zapomeňte na to, co jste kdy o nich slyšeli. Nová deska „Shadowed by Vultures“ je totiž skutečným mistrovským dílem a s ní i přichází Polar verze 2.0.

Dohromady se dali v roce 2009 a do kronik hardcore music se navěky zapsali debutovým EP This Polar Noise z roku 2011. O rok později následovalo album Iron Lungs a posléze singl z května 2013 s názvem Inspire Create Destroy. Zatím poslední album Shadowed by Vultures je opravdu nejvyzrálejším v jejich diskografii a nabízí skutečně mnoho nového. Když si poslechnetee Iron Lungs a posléze Shadowed by Vultures, budete mít pocit, že posloucháte dvě rozdílné kapely.

Polar jedou, valí a jejich riffy vás svoji přesností srazí na kolena. Jejich hudba je tvrdá, přesto vybalancovaná melodičností a patrnými vlivy alternativní hudby a dalších příchutí hardcore punku.

myspace     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 22.4.2014