Jsme opravdu rádi, že se ve spojitosti s Mighty Sounds staly a stále stávají opravdu unikátní a neopakovatelné události. Jednou z nich je bezpochyby také pouze jeden jediný koncert, který si u nás letos po 11 letech střihne strakonická skatepunková legenda Stepson.

Kapela Stepson byla založena v roce 1997 ve Strakonicích. První demo vzniklo už v roce 1999. Následovalo jediné dlouhohrající album „Teenage Dreams Die“. Stepson ukončili koncertování v roce 2004. Za dobu své existence si střihli koncerty s peckami jako jsou The Get Up Kids, Jimmy Eat World nebo Donots. Hrát bohužel přestali jeden rok před prvním Mighty Sounds, takže jsme doposud neměli tu čest. To si vynahradíme tnto rok.

Vyzpovídali jsme zpěváka Lukáše jak to s tím návratem na podia/podium je:

Čau Lukáši, proč jste se rozhodli vzkřísit Stepson po 11 letech od jejich rozpadu? Co k němu vůbec tehdá vedlo?

Před 10 lety opustil Stepson kytarista Vlasta a já. Stepson ještě nějakou dobu fungovali, přesný důvod rozpadu tedy neznám. S obnovením přišel basák Kába, vracel se z Anglie a měl chuť si zahrát. Před 6 měsíci jsme se sešli ve strakonickém baru Forbes a řekli si, že zavzpomínáme na staré, dobré časy.

A proč zrovna na Mighty Sounds?

Mighty Sounds má k naší muzice nejblíže. V produkčním teamu je spousta přátel. Na jednom místě se  sejde i nejvíce pamětníků, kteří Stepson znali.

Věnovali jste se po tu dobu ještě jiným projektům? Je někdo z vás, kdo na to opravdu jednu dekádu nešáhnul?

Kytarista Honza Kostěnec se v žádné kapele neobjevil. Všichni ostatní jsme v kapelách buď fungovali, nebo fungujeme.

Jaký je to zahrát si po takový době svý starý dobrý pecky?

Neuvěřitelný zážitek.  Před první společnou zkouškou jsme poctivě cvičili doma každý sám za sebe. Bereme to hodně  vážně. Bez nadsázky jsme ve zkušebně odehráli při první zkoušce  regulérní koncert. Šlape to, muzika z našich náctiletých let má energii.

Na jaký kapely se těšíte vy sami na letošní Mighty Sounds? Co byste určitě doporučili?

Nejvíc se těšíme na Ignite. Ti jsou v našich srdcích zarytí hodně hluboko. Bude to pro nás show plná nostalgie. To platí ještě pro SICK OF IT ALL.

Plánujete ještě nějaké koncerty nebo se držíte hesla „jednou a dost“ ?

Plánujeme pouze Mighty Sounds.

 

Něco, co byste chtěli vzkázat „pamětníkům“ rozumějte fanouškům Stepson?

Přejeme si, aby přišlo hodně lidí, jak pamětníků, tak lidí na čumendu.  Pokud po  11 letech uvidíme známé tváře, bude to ideální stav. Na to se těšíme strašně moc.

 

aktualizováno 10.6.2015