Sonic Boom Six (UK)

Parádní parta, která na Mighty zahrála již v roce 2008. Po čtyřech letech se tedy můžete těšit na divokou a nezkrotnou frontmanku Leilu K, jíž se v zádech houpe velmi silná rytmika! Tahle sestava vás spolehlivě prožene a navíc je to asi jediná parta, která dokáže trochu nahradit vypadnuvší Big D and the Kids Table. Tahle pětičlenná partička z Manchesteru nastartovala kariéru v roce 2002. To, co kapelu odlišilo od ostatních a zajistilo jí poměrně rychlý a ničím nerušený start, byl hyperaktivní hybrid všech hudbeních žárnů. Ska, pop, grime, dubstep, punk i metal, tohle všechno můžete v jejich tvrobě slyšet, a navíc je to tak vkusně a inteligentně poskládané, že to ani nikoho nemůže urazit. Texty nepostrádají sklon k sociálnímu komentáři a aktivismu a jejich živá vystoupení jsou naprosto geniální katarzí protkanou pogem, circle pity a masivním šílenstvím. Konečně znovu v ČR, konečně u nás na festivalu!

http://www.sonicboomsix.co.uk/welcome.cfm

Slobodná Europa (CZ)

Tento rok jsme se trochu zaměřili na to, abychom lehce provětrali každoroční výběr českých a slovenských jmen, která se nápadně opakují. Je sice hezké všechno svádět na to, že některé kapely k festivalu neodmyslitelně patří, ale pravda je taková, že změna je život. Slobodná Europa u nás ještě nevystoupila a tento rok jsme se rozhodli tuto okolnost navždy v dějinách festivalu přepsat. Kluci se dali dohromady v roce 1989 a o rok později vydali debut „Pakáreň“. Následovalo perné období, které lze snadno a stručně shrnout třemi slovy „sex, drugs and rock’n’roll“. Vydrželo však jen pár let, neb v roce 1995 se kapela rozpadla. Rok nazpátek tomu předcházela deska s příznačným názvem „Unavení a zničení“. Zásadní zlom však přichází o pár let později, konkrétně na přelomu 2001/2002 kde se kluci navrátili zpět, což je jedině dobře a to nejen kvůli tomu, že letos vystoupí na Mighty! Těšíme se, jak to rozjedou!

http://www.slobodnaeuropa.sk/

Staré Pušky (CZ)

Staré pušky jsou poměrně kontroverzní kapelou. Jedni je zatracují, druzí se za ně hrdě bijí. Podstatné je však to, že se kluci neberou moc vážně, což by dle našeho názoru mělo platit o celé hudební scéně a hned by všem bylo lépe. Starý pušky se dali dohromady ze severomoravských kapel Degradace, Proti směru a jesenických Naarden. Kuklit se začali sice už kolem roku 2005, ale jejich tvroba světlo světa spatřila až na přelomu 2009/2010. Posoudit, jestli se jim povedlo zachovat punkové kořeny a na ně naroubovat něco nového pro tutu scénu, je na vás. My si myslíme, že na ně bude plno!

http://www.starepusky.cz/

Shogun Tokugawa (CZ)

Pokud byste v tom našem malém rybníčku hledali screamo kapelu nenasmrádlou domácím rybím crossoverem, pořádně byste se zapotili. Nicméně vytrvalci budou ve svém snažení bohatě odměněni kapelou, která minimálně jednou ploutvičkou pluje na druhé straně řeky. Shoguni jsou mazec a pokud máte rádi silný nátěr ala The Dillinger Escape Plan a jim podobným kapelám, neměli byste na jejich vystoupení chybět!

http://bandzone.cz/shoguntokugawa

aktualizováno 17.6.2012