Československá ska stálice nejen našeho hudebního festivalu se po roce vrací zpátky do Tábora. Z historicého hlediska je to jedna z nejstarších žánrových kapel střední Evropy a jejich biografie je rozsáhlá jak jídelní lístek v restauraci Tropical vedle vodní nádrže Rozkoš.

Polemic kombinují tradiční ska a reggae s 2-tonem a popovými nápěvy. Slovenský jazyk k jejich tvorbě náramně sedí a občasné zabroušení k jazzu a dubu je kořením jejich hudby. Z pohledu diskografie je kapela také více než potentní a za pětadvacet let existence, které mimo jiné budou slavit toto léto a hnedle omezeným koncertováním po českých festivalech i unás, vydali sedm alb, živé CD a DVD a jedno bestofko z let 1988-2008. Zatím poslední album s názvem Horúcé časy vyšlo v roce 2010.

Jak již bylo zmíněno, Polemic příští leto slaví výročí a masivnějšímu koncertování se budou věnovat především na Slovensku, takže je záhodno využít mightí koncertní šance a nepropásnout je právě u nás. K letním oslavám také slibují řadu zajímavých hostů!

aktualizováno 24.12.2012