Mighty Sounds se nám pomalu blíží a nás napadlo se zeptat nějaké kapely jak se vůbec těší.  A proč se nezeptat třeba legendy, která křižuje pódia už 24 let a má tedy s čím srovnávat? Co tedy pro ně Mighty po jejich premiéře minulý rok znamená? Jaký je pro ně rozdíl mezi slovenskou a českou scénou? A když už jsme byli u toho…zeptali jsme se i na spousta dalších věcí! Na otázky nám odpovídal jeden z dvou zakládajících členů, kytarista Jeho Skromnosť Svetozár Korbeľ

Minulý rok jste hráli na Mighty Sounds poprvé, jaké to bylo?

Všetci sme boli prekvapení, jak brutálne dobre je fest vychystaný. Pre mňa osobne je Mighty Sounds najlepší fest v ČR. No nám to minulý rok moc nevyšlo. Počasie bolo daždivé a Whisky stratil hlas, takže som niektoré veci musel spievať za neho.

Hrajete raději na festivalech nebo v klubech?

Ja osobne mám rád aj kluby, aj festivaly. Nerád by som hrával len v kluboch, alebo len na festoch. Kluby majú trochu osobnejšiu atmosféru, ale neviem si osobne predstaviť, že by som sa v lete paril niekde v klube. V lete treba hrávať pekne na vzduchu.

Je pro vás zásadní rozdíl ve slovenském a českém publiku?

Iba v návštevnosti. Na Slovensku na nás chodí výrazne viac ludí. Začiatkom deväťdesiatych to bolo presne naopak, lebo sme zo 100 koncertov za rok hrali 85 v ČR. Na Slovensku vtedy ešte nebola taká silná klubová scéna a po kulturákoch sa nám hrať nechcelo. Potom sme mali „zdravotnú“ pauzu 8 rokov a zatiaľ aj na Slovensku vyrástli kluby v každom meste, ktoré sme po tejto pauze začali obiehať a obiehame ich dodnes.

Máte za sebou 24 let existence, Whisky a Sveťo Korbeľ jsou tam od začátku…jaké to je být s někým takovou dobu v kapele??

Úplne v pohode. U nás nejaká ponorka nehrozí, nakoľko Whisky sa odsťahoval 100 km od Bratislavy, takže sa vlastne vidíme len na koncertoch.

Jaké byly nejčastější důvody změny sestavy SE?

Drogy.

Jak si myslíte, že se od doby vašeho vzniku změnila česká/slovenská punková scéna?

Ja to moc nesledujem, ale nezdá sa mi, že by sa nejak výrazne zmenila.

Mnoho kapel si stěžuje, že na koncerty chodí čím dál tím méně lidí. Zaregistrovali jste něco podobného? Jaké bylo vaše jarní tour s Horýkže Slíže?

My tento problém našťastie nemáme, kluby máme väčšinou úplne plné, čo nás samozrejme teší. Šnúra so Slížami bola naša najlepšia šnúra na ktorej sme boli a to po všetkých stránkach. Úžasne vychystané koncerty, scéna, pódium, zvuk, svetlá, úžasní ludia v slížáckom štábe, o chlapcoch so Slížov ani nehovorím, … no a návštevnosti od 2000 do 6000 ludí. Skrátka paráda.

Museli jste s klukama s HS strávit spoustu času, znali jste se dobře už předtím? Jací jsou?

S chlapcami so Slížov sme sa poznali samozrejme už predtým, ale na tejto šnúre sa naše priateľstvo ešte prehĺbilo. Sú to štyria úžasní chlapci. Za každého jedného z nich by som dal ruku do ohňa. Napriek tomu, že sú momentálne asi najslávnejšia slovenská skupina, tak im táto sláva ani trošku neudrela na mozog a ostali úplne normálni. Mám ich rád.

Je nějaká kapela, kterou byste rádi letos na Mighty Sounds viděli?

Suicidal Tendencies.

Je naopak nějaká kapela, která vám na MIghty Sounds chybí a chtěli byste je vidět v line-upu příští rok?

Strašne by ma potešilo, keby sa v našich končinách objavili Bellrays a Jim Jones Revue.

 

Nějaký vzkaz fanouškům na MS?

Nehoňte si tolko.

 

aktualizováno 13.7.2013